Kolejne złoto świeżo upieczonego mistrza Europy – FOTO

Z trzema medalami wrócili oświęcimscy karatecy z Mistrzostw Południowego Okręgu Karate Kontaktowego oraz zawodów Pucharu Beskidów Kyokushin Cup w Bielsko-Białej. Na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Knapczyk.

Z grupy podopiecznych trenera, Mariusza Pawlusa najlepiej spisał się świeżo upieczony mistrz Starego Kontynentu. Mowa o Piotrze Knapczyku. Przypomnijmy, iż na przełomie maja i czerwca sięgnął on po złoto „Iko Nakamura European Karate Championship Poland” w Białymstoku. Oświęcimianin triumfował w kategorii U-12 do 35 kg.

Teraz w Bielsku-Białej dorzucił kolejny złoty medal w Mistrzostwach Południowego Okręgu Karate Kontaktowego oraz Pucharze Beskidów Kyokushin Cup. Był najlepszy wśród 11-latków do 35 kg.

Podczas tych zawodów reprezentanci Oświęcimskiego Klubu Karate zdobyli jeszcze dwa srebrne medale. Na drugim stopniu podium stanął Igor Adamowicz w kategorii U-11 i Kacper Morydz wśród 13-latków.

Igor Hermet (Oświęcimski Klub Karate) pokonał Dominika Nahodkinsa z Litwy, ale później niestety uległ na punkty Tobiasowi Zavrelowi z Czech i zakończył turniej na fazie eliminacyjnej. Z kolei Jakub Dziura po świetnych eliminacjach przegrał z Litwinem – Dominikiem Gabrensem z Litwy, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

„Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych zawodników i formy jaką zademonstrowali podczas zawodów w Bielsku-Białej – mówi trener oświęcimian, Mariusz Pawlus. – Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i był rozgrywany według japońskich zasad, gdzie dozwolone są wszystkie techniki wykonywane z pełną siłą. Na starcie pojawi się Litwini, Łotysze, Czesi i oczywiście reprezentanci Polski” – powiedział Mariusz Pawlus.