Kolejny mecz na szczycie dla GieKSy

2 godzin temu

Po zeszłotygodniowym wyjazdowym zwycięstwie z mistrzyniami Polski Pogonią Szczecin 3:1, dzisiaj w południe GieKSa zmierzyła się z niepokonanym jak dotąd Śląskiem Wrocław. Katowiczanki pewnie wygrały aż 3:0 i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli.

Od początku spotkania GKS osiągnął przewagę na boisku. Pierwszą okazję na strzelenie bramki katowiczanki miały już w 5. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Karoliny Bednarz piłka trafiła w słupek. Kilka minut później bardzo dobre podanie od Kozak otrzymała Brzęczek, ale znalazła się minimalnie na pozycji spalonej. Przewaga Trójkolorowych została nagrodzona w 15 min. po precyzyjnym strzale w róg bramki Kingi Kozak. W kolejnych minutach podopieczne trenerki Karoliny Koch przeprowadziły jeszcze kilka groźnych akcji i w 37 min. udało im się podwyższyć prowadzenie po strzale z rzutu wolnego Weroniki Kaczor.

W drugiej połowie katowiczanki kontrolowały przebieg gry. Początkowo atakowały rzadziej, z czasem jednak zaczęły ponownie stwarzać coraz więcej groźnych okazji. W końcu w 82 min. udało im się zdobyć kolejnego gola, którego autorką została Aleksandra Nieciąg, która pięknym strzałem umieściła futbolówkę tuż pod poprzeczką. Tym samym GieKSa pokonała rywalki 3:0. To szóste zwycięstwo podopiecznych tranerki Karoliny Koch w szóstym spotkaniu tego sezonu.

GKS Katowice – Śląsk Wrocław 3:0 (2:0)

Bramki: Kozak, Kaczor, Nieciąg

GKS Katowice: Seweryn – Słowińska, Nieciąg (90. Nowak), Hajduk, Turkiewicz, Kaczor (90. Kulig), Grzybowska, Bednarz, Kozak (86. Włodarczyk), Brzęczek (68. Bińkowska), Maciążka (86. Langosz). Trener: Karolina Koch

Śląsk Wrocław: Wieczerzak – Węcławek (89. Cwynar), Piórkowska, Gec, Ziemba (68. Wyrwas), Buś (89. Musiałowska), Żurek, Kozarzewska (75, Lewicka), Wróblewska, Jędrzejewska, Guzik (68. Iwaśko). Trener: Piotr Jagieła