Kolejny przestrzelony karny. Lider za mocny

4 miesięcy temu

Lider z Grodziska Mazowieckiego nie dał żadnych szans reprezentantom Mławianki. Do przerwy wyprowadził jeden skuteczny cios. W drugiej połowie dołożyli jeszcze cztery gole. Choć kto wie jak potoczyłaby się rywalizacja, gdyby Stanislav Hreben wykorzystał w 57. minucie rzut karny.

W drugim z rzędu meczu mławianie musieli sobie radzić bez swojego najlepszego snajpera. Joao Odillon narzeka na kontuzję pachwiny – z kolei Piotra Karwowskiego wyeliminował uraz kolana. Na dodatek za nadmiar żółtych kartek pauzował Kacper Zielski.

Nasi gracze nie mogli sobie pozwolić na otwartą grę z faworytem. Braki kadrowe to jedno, chodziło bardziej o klasę rywala. Mimo to zdołali choćby oddać jako pierwszy strzał na bramkę. Ivan Hurenko trafił jednak wprost w przyjezdnego bramkarza.

Goście odpowiedzieli pudłem Oleksija Zinkiewycza. Z kilku metrów przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. Niestety w 28. minucie jeden z czołowych atakujących ligi już się nie pomylił. Ze skrzydła ściął do środka boiska, po czym uderzył precyzyjnie w długi róg z jedenastu metrów.

Tuż po zmianie stron goście gwałtownie dołożyli drugie trafienie. Dopiero wówczas obudzili nasi gracze. Złapali choćby kontakt z przeciwnikiem – przytomne zagranie Hurenko wykorzystał Oleksander Masalov.

Na tym skończyły się jednak dobre chwilę gospodarzy. gwałtownie dali sobie wbić trzeciego gola, a gdy sami mogli strzelić drugiego, zawiedli zupełnie. A konkretnie wspominany na wstępie Hreben. Mateusz Karol wywalczył „jedenastkę”. Nasz pomocnik uderzył mocno – wprost w słupek.

To był decydujący moment rywalizacji. Nasi gracze przestali już wierzyć w możliwość skutecznej walki. Skończyło się jeszcze na dwóch straconych bramkach i w efekcie wysokiej przegranej.

Mławianka Mława – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:5 (0:1)
Mławianka: Florczak – Hurenko, Mikołajewski, Smirnov, Jońca (78. Kurowski), Markowicz (78. Wojtyszyn), Grabowski (59. Powązka), Hreben, Stefański, Masalov, Tworek (46. Karol)
Pozostałe wyniki XXXI kolejki (18-19 maja): Unia – Świt 4:3, Pilica – Lechia 2:6, Concordia – ŁKS Łomża 1:3, Broń – Victoria 1:1, Pelikan – Warta 3:2, Legia II – GKS Wikielec 1:0, Olimpia – Legionovia 3:1, GKS Bełchatów – Jagiellonia II 1:0

18. Pilica Białobrzegi 31 19 28:78

XXII kolejka (25-26 maja): Lechia – GKS Bełchatów, Jagiellonia II – Olimpia, Legionovia – Legia II, GKS Wikielec – Pelikan, Warta – Broń, Victoria – Concordia, ŁKS Łomża – Mławianka (sobota godz. 14), Pogoń – Świt, Unia – Pilica

Fot: Bogdan Jakubowski