W czele pochodu szedł Święty Marcin w stroju rzymskiego legionisty, symbolizujący początek 300-osobowej procesji. Wśród uczestników nie zabrakło spektakularnych kreacji plastycznych od Teatru Asocjacja 2006 oraz artystów cyrkowych z Teatru z Głową w Chmurach, zapewniających niezapomniane wrażenia wizualne.
Wyjątkowość tegorocznego korowodu podkreśliło udział aktorów i aktorek z niepełnosprawnościami z “Teatru Powszechnego”, działającego przy Centrum Kultury Zamek. Ich obecność była mocnym akcentem na różnorodność i integrację w społeczeństwie.
Nowością w tym roku były dwa elementy korowodu, które wyłoniono w konkursie. “Czyń dobro – Save Planet” autorstwa Ewy Bone i Ewy Kozubal oraz “Rzeka (Warta) Dobra” od Iwony Kazii Kaliptan-Młodkowskiej i Agnieszki Radnieckiej ze Szkoły Podstawowej nr 93, wniosły świeży powiew kreatywności.
W paradzie uczestniczyli również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 53, celebrujący postać swojego patrona, Pawła Edmunda Strzeleckiego, oraz charakterystyczna postać Bamberki. Miłośnicy sportów i historii mogli podziwiać graczy futbolu amerykańskiego z “Armii Poznań”, Stajnię Lajkonik oraz jeźdźców w strojach 15. Pułku Ułanów Poznańskich.
O muzyczną oprawę parady zadbały zespoły Drumersi pod kierunkiem Mieszka Łowżyła, Fanfara Awantura, Gladiatorzy ze Śródki oraz Poznań Brass Band, dostarczając uczestnikom i obserwatorom niezapomnianych wrażeń.
Impreza ta, będąca wyrazem lokalnej kultury i historii, przyciągnęła liczne tłumy poznaniaków, którzy z euforią dołączyli do korowodu, świętując razem różnorodność i bogactwo swojego miasta.