Radny Adam Szabelski wystosował interpelację do prezydenta Poznania, w której proponuje wprowadzenie komunikatów w języku angielskim w pojazdach komunikacji miejskiej. Jak wskazuje, w tej chwili wszystkie informacje przekazywane są tylko w języku polskim – zarówno te z cyklu „Warto jeździć z kulturą”, jak i informacje o zmianach tras czy utrudnieniach w ruchu.
Tymczasem, liczba cudzoziemców zamieszkałych w stolicy Wielkopolski stale rośnie. Poznań jest także coraz chętniej odwiedzany przez zagranicznych turystów z różnych stron świata. Wielu przyjeżdża również w związku z organizowanymi w mieście międzynarodowymi konferencjami, wydarzeniami sportowymi czy targami. Zdaniem radnego, dodanie komunikatów w języku angielskim ułatwiłoby im korzystanie z komunikacji miejskiej, jednocześnie było kolejnym sposobem na pokazanie otwartości miasta.
„Wprowadzenie komunikatów również w języku angielskim, w szczególności w zakresie zapowiedzi przystanków, informacji o zmianach tras i utrudnieniach, komunikatów okolicznościowych oraz treści „Warto jeździć z kulturą”, mogłoby znacząco poprawić dostępność komunikacji miejskiej dla osób nieposługujących się językiem polskim.” – wskazuje Adam Szabelski w swojej interpelacji
Prezydent na razie nie odpowiedział na interpelację.

1 miesiąc temu






![Odcinek ulicy Księcia Bolka Świdnickiego zamknięty dla ruchu. Wyznaczono objazdy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/zamkniety-odcinek-Ksiecia-Bolka-Swidnickiego-2026.06.22-3.jpg)








![Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xga-4x3-zderzenie-motocykla-z-ciezarowka-w-olszance-zdjecia-1782113898.jpg)
