Koniec passy Płomienia, Jastrząb nie zwalnia, gospodarze górą na Estadio Toronto

nos-portal.pl 3 tygodni temu

PIŁKA NOŻNA. W okręgówce pierwszy raz w tym sezonie przegrał Płomień. Na boiskach klasy A Jastrząb przedłużył zwycięski lot. W Tyrowie derby powiatu dla gospodarzy. We Frygnowie drugie derbowe starcie weekendu zakończyło się remisem.

W Tyrowie w A-klasowych derbach powiatu ostródzkiego górą byli gospodarze / Fot Mariusz Gardecki

W 6. kolejce spotkań grupy 2 klasy okręgowej zakończyła się seria zwycięstw piłkarzy Płomienia Turznica. Zespół z gminy Ostróda na papierze był faworytem rywalizacji z Czarnymi Rudzienice. Jednak co innego statystyki, a co innego dyspozycja dnia i wydarzenia boiskowe. Niedzielne trudy piłkarskiej rywalizacji lepiej znieśli Czarni, którzy już do przerwy mieli jednobramkową przewagę. Podczas drugich 45 minut piłkarskich zmagań w Rudzienicach podopieczni Pawła Oliwy zagrali jeszcze gorzej w defensywie i stracili kolejne cztery gole. Tym samym pierwsza w okresie 2024/25 porażka Płomienia stała się faktem.

Czarni Rudzienice - Płomień Turznica 4:0 (1:0)
Pięć meczów, pięć zwycięstw – tak gra Jastrząb Ględy w okresie 2024/25 / Fot. FB Jastrząb Ględy

Na boiskach w grupie 2 klasy A trwa wyścig zespołów bez strat. Od początku sezon na wyścigi komplety punktów kompletują Wałsza Pieniężno i Jastrząb Ględy. Po 5. kolejce spotkań w tej kwestii nic się nie zmieniło. Liderzy zgodnie wygrali swoje piąte mecze w sezonie. Jednak zespół z Ględ długo musiał walczyć o piąty komplet punktów. Dopiero po godzinie Jastrząb wyszedł na prowadzenie. W 61. min sztuki tej dokonał Dawid Wiśniewski po asyście Jarosława Durczaka. Dziewięć minut później chłopaki zamienili się rolami asystował Wiśniewskie, strzelał Durczak i było 2:0 na boisku w Ględach. Po pięciu kolejkach Jastrząb jest wiceliderem.

Jastrząb Ględy - Agat Jegłownik 2:1
Bramki dla Jastrzębia: Wiśniewski, Durczak
Radość Michała Rutkowskiego po zdobyciu jednej z bramek dla LKS Tyrowo / Fot. Mariusz Gardecki

Liderom po piętach depcze LKS Tyrowo. Tyrowianie w 5. kolejce na Estadio Toronto w derbach powiatu ostródzkiego zmierzyli się z MKS Miłakowo. W tym spotkaniu zdecydowanie lepiej zaprezentowali się gospodarze. Tyrowianie urządzili sobie wielopokoleniowe strzelanie goli. Jedną z bramek zdobył 17-letni Krystian Stankiewicz, na liście strzelców znalazł się też liczący ponad 40 lat Przemysław Różycki, który mógłby być ojcem 17-latka. Po wygranych derbach LKS Tyrowo zajmuje 3. miejsce.

LKS Tyrowo - MKS Miłakowo 6:2
Bramki dla LKS Tyrowo: Roco De Rosa 2, Mariusz Gradys, Michał Rutkowski, Stankiewicz, Różycki
Cztery gole padły na boisku we Frygnowie, choć niektóre akcje jakby rodem z boiska siatkarskiego / Fot. Marcin Tchórz

Tylko zwycięstwa zabrakło gospodarzom żeby jeden z nich mógł w pełni świętować z okazji swoich urodzin. Mowa o Szymonie Gutkowskim z Grunwaldu Gierzwałd, który w meczu derbowym z Tęczą Miłomłyn strzelił jedną z dwóch bramek dla swojego zespołu. Spotkanie miało wyrównany przebieg, do przerwy 1:1 i po jednym golu oba zespoły strzeliły w drugiej części gry.

Grunwald Gierzwałd - Tęcza Miłomłyn 2:2
Bramki: Gutkowski, Maciej Wachciński - Grunwald; Krzaczek, Brudziński - Tęcza

W grupie 4 na Arenie Vel nad jeziorem Dąbrowa Mała piłkarze z Dąbrówna do 65. min prowadzili 3:2 z KS Mroczno. Wtedy goście doprowadzili do remisu i wynik 3:3 utrzymywał się do 81. min kiedy zespół gości objął prowadzenie. Gospodarze chcieli uratować przynajmniej punkt, dostali jeszcze dwie bramki i przegrali wyżej niż na to zasłużyli.

Vel Dąbrówno - KS Mroczno 3:6
Bramki dla Velu: Sebastian Skubaja, Rafał Marszelewski, Dawid Szpejna