Konkurs grantowy dla małych i średnich lokalnych organizacji pozarządowych z województwa lubelskiego oraz grup nieformalnych

5 dni temu
Wystartował kolejny konkurs grantowy dla małych i średnich lokalnych organizacji pozarządowych z województwa lubelskiego oraz grup nieformalnych finansowany przez Narodowy Instytut Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Konkurs Aktywne Małe Społeczności realizowany jest w ramach programu Moc Małych Społeczności przez grupę partnerską Stowarzyszenie „Czajnia”, Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie oraz Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych.
Na kwalifikujące się podmioty czekają granty w wysokości od 8 do 10 tys. zł oraz wsparcie szkoleniowo – promocyjne. Część dotacji można przeznaczyć na rozwój instytucjonalny organizacji.
Celem konkursu jest wzmocnienie odporności społecznej lokalnych społeczności. Tematyka realizowanych projektów musi mieścić się w sferze działalności pożytku publicznego. Szanse na dofinansowanie mają więc zarówno inicjatywy społeczne jak i sportowe czy kulturalne.
O granty mogą ubiegać się organizacje pozarządowe z woj. lubelskiego, w których średni roczny budżet z ostatnich trzech lat nie przekroczył 200 000 zł i które mają siedzibę w miejscowości do 100 000 mieszkańców oraz grupy nieformalne.
Nabór wniosków potrwa do 21 sierpnia, a projekty będzie można realizować już od 1 września. Szczegóły konkursu oraz generator wniosków znajduje się na stronie www.lubelskie.net
Podczas przygotowania aplikacji podmioty ubiegające się o dotację mogą liczyć na wsparcie animatorów lokalnych, którzy chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące konkursu. Kontakty do tych osób znajdują się na stronie internetowej konkursu.
Konkurs Aktywne Małe Społeczności to obok programu Aktywne Lubelskie Lokalnie, druga w tym roku szansa na wzmocnienie potencjału trzeciego sektora na Lubelszczyźnie. To propozycja na rozwój dla tych, którzy mają mniejsze szanse w dużych ogólnopolskich konkursach. Animatorzy pomogą przygotować i rozliczyć wniosek mniej doświadczonym grupom.
Idź do oryginalnego materiału