Konopianka blisko podium. Druga wygrana Tamki

Dwa zwycięstwa to bilans naszych drużyn na niższych szczeblach rozgrywkowych. Wygranych mogło być znacznie więcej, ale w ostatniej chwili komplet punktów uciekł Wieczfniance. W doliczonym czasie rywale doprowadzili do wyrównania.

Gracze prowadzeni przez Rafała Markiewicza zaskoczyli wicelidera z Cieksyna. Owszem dali sobie już w 20. minucie wbić gola. Jednak nikt takim rozwiązaniem się nie załamał. Sprawy w swoje ręce, a konkretnie nogi wziął Piotr Melchinkiewicz. Doświadczony napastnik doprowadził do wyrównania, a na początku drugiej połowy wyprowadził swoją drużynę choćby na prowadzenie (skuteczna próba z rzutu karnego).

Skromną przewagę gracze z Wieczfni Kościelnej utrzymali bardzo długo. Niestety arbiter doliczył do regulaminowego czasu aż siedem minut. W jednej z ostatnich akcji meczu indywidualna szarża jednego z przeciwników zakończyła się celnym uderzeniem. Michał Michalak nie zdołał zatrzymać piłki.

Konopianka triumfowała na wyjeździe w Nowym Mieście. Po zmianie stron zadała dwa decydujące ciosy. Wyjazdowy sukces pozwolił awansować na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Do podium brakuje zaledwie dwóch oczek.

Marsz w górę tabeli tyle, iż w B-klasie zanotowała także Tamka Dzierzgowo. Drugie zwycięstwo świętowała w konfrontacji z rezerwami ciechanowskiego MKS-u. Straciła choćby jako pierwsza bramkę. Jednak potem wspaniale finiszowała m.in. za sprawą swojego grającego trenera.

Liga okręgowa
Sona Nowe Miasto – Konopianka Konopki 0:2 (0:0) – gole Erick Fermin i Jairo Horta
Wkra Radzanów – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:4 (0:1)
GKS Strzegowo – Rzekunianka Rzekuń 1:2 (0:0) – gol Daniel Gatyński
Korona – MKS Ciechanów 1:5 (0:3) – gol Patryk Lipski

Pozostałe wyniki VI kolejki (14-15 września): Opia – Ołdaki 3:0, Mazur – FC Różan 0:1, Wkra Bieżuń – Kryształ 1:0, Kurpik – Gladiator 0:1

VII kolejka (21-22 września): Gladiator – Sona, Kryształ – Kurpik, Rzekunianka – Wkra Bieżuń, FC 2012 Różan – GKS Strzegowo (niedziela godz. 16.30), Korona – Mazur (sobota godz. 11), ULKS Ołdaki – MKS Ciechanów, Ostrovia – Opia, Konopianka – Wkra Radzanów (sobota godz. 15)

A-klasa
Mławianka II Mława– Narew II Ostrołęka 1:6 (1:1) – gol – Mateusz Powązka
Wkra Cieksyn – Wieczfnianka 2:2 (1:1) – dwa gole Piotra Melchinkiewicza

Pozostałe wyniki IV kolejki (13-15 września): Wymakracz – GUKS Krasnosielc 2:2, Wkra – Bartnik 6:2, Pełta – Orzeł 5:2, GKS Pokrzywnica – GKS Gumino 8:1, GKS Łyse- Iskra 4:2

V kolejka (21- 22 września): Iskra – Wymakracz, Wieczfnianka – GKS Łyse (sobota godz. 15, mecz odbędzie się na boisku w Mławie), GKS Gumino, Wkra- Orzeł – GKS Pokrzywnica, Bartnik – Pełta, Narew II – Wkra Sochocin, GUKS Krasnosielc – Mławianka II (sobota godz. 15)

B-klasa
PAF II Płońsk – Żak Szreńsk 4:0 (0:0)
Tamka Dzierzgowo – MKS II Ciechanów 4:2 (3:1) – gole Jacek Szypulski (2), Arkadiusz Sowiński, Marek Nadrowski

Pozostałe wyniki IV kolejki (14-15 września): Żbik II – Boruta 7:2, Gryf – Jutrzenka 4:1, GKS Świercze – Korona 2:1, Opia II – Orlęta 5:2,

V kolejka (21-22 września): Tamka – Żbik II (sobota godz. 15), Orlęta – MKS II, Żak – Opia II (sobota godz. 15), Korona – PAF II, Jutrzenka – GKS Świercze, Boruta – Gryf

Fot: Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna