Po trzydziestu latach od utworzenia parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Nakle nad Notecią duchowni i wierni przeżyli szczególny dzień dla parafii oraz historyczny moment. Ordynariusz diecezji bydgoskiej – biskup Krzysztof Włodarczyk w dniu 21 czerwca 2026 roku dokonał konsekracji kościoła oraz ołtarza, wieńcząc dzieło budowane przez pokolenia parafian. Parafia została powołana z dniem 1 lipca 1996 roku, a jej proboszczem został ks. Andrzej Rumocki, który włożył wiele trudu w tworzenia parafii od przysłowiowego „zera”, najpierw budowa kaplicy, a później nie bez problemów kościoła. W wczorajszej uroczystości uczestniczyli byli wikariusze parafii oraz księża diecezji nakielskiej oraz przedstawiciele władz samorządowych: Krzysztof Błoński starosta nakielski, Paweł Wiśniewski przewodniczący Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią. W trakcie uroczystości ks. bp. Krzysztof Włodarczyk w asyście proboszcza ks. kanonika Andrzeja Rumockiego odsłonił tablicę pamiątkową upamiętniającą wczorajszą uroczystość. Wierni przekazali również życzenia, a ks. proboszcz wręczył obecnej na uroczystości mamie wiązankę kwiatów.
tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

1 dzień temu











