Korona dla Mateusza. Pożegnanie Rogala

Ostatni mecz w okresie Mławianki dostarczył mnóstwa wzruszeń i emocji. Na zakończenie kariery zdecydowała się legenda naszego klubu Maciej Rogalski. Zmieniony w 43. minucie doczekał się wielu podziekowań i owacji.

Popularny „Rogal” trafił na treningi naszego klubu w 1992 roku. Siedem lat później zaliczył debiut w seniorach. Wszystko się wtedy zaczęło – awans do pierwszej ligi z naszą ekipą, a potem lata w gry w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Lechii Gdańsk, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Olimpii Grudziądz, Chojniczance Chojnice oraz MKS-ie Ciechanów. Do Mławianki wrócił w 2017 roku. Najpierw zaliczył spadek do okręgówki, a potem dwa kolejne awanse, do czwartej i trzeciej ligi.

Po raz ostatni zielono-białą koszulkę założył w sobotnie popołudnie. Wokół siebie miał aż ośmiu młodzieżowców (na ławce zasiedli min. bracia Michał i Mateusz Stryjewscy), Został zmieniony w 43. minucie – opaskę kapitańską przekazał Maciejowi Komorowskiemu.

Koliński broni, napatnicy strzelają

Mimo zmienionego składu Mławianka nawiązała równorzędną walkę z walczącą o awans do drugiej ligi Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Fantastycznie między słupkami spisywał się Mateusz Koliński. Wybronił kilka groźnych sytuacji. Dodatkowo sprzyjało mu szczęście. Piłka zatrzymała się dwukrotnie na poprzeczce po uderzeniach rywali.

Ostatecznie skapitulował dwa razy – Pogoni wystarczyło to zaledwie do remisu. Mławianka wychodziła bowiem dwukrotnie na prowadzenie. W 16. minucie po podaniu od Rogalskiego, Mateusz Karol popędził na bramkę gości. „Wziął na plecy” defensora, po czym uderzył nie do obrony.

Natomiast w drugiej odsłonie Karol wcielił się w rolę asystenta. Zagrał przytomnie do Joao Odillona, a ten okręcił się wokół własnej osi i uderzył mocno nie do obrony.

Napastnik z Afryki mógł w doliczonym czasie zapewnić Mławiance zwycięstwo. Ostatecznie indywidualna szarża zakończyła uderzeniem zablokowanym przez obrońcę.

Mateusz królem

Mimo nieobecności na murawie Mateusz Stryjewski mógł się cieszyć z prestiżowego indywidualnego osiągnięcia. Sięgnął po koronę króla strzelców. Strzelił aż dwadzieścia goli. Trzeci w zestawianiu snajperów był Michał Stryjewski, czwarty Odillon.

Mławianka Mława – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:2 (1:1)
Mławianka: Koliński – Kurowski, M. Rogalski (43. Komorowski), Rutkowski, Markowicz, Sobotka, Olczak, Skudynowski, Tworek, Karol, Odillon

Pozostałe wyniki ostatniej kolejki: Błonianka – Concordia 4:2, Olimpia – ŁKS II 1:3, Pilica – Unia 2:2, Warta – Legionovia 1:0, Legia II – Jagiellonia II :5:0, Świt – Pelikan 3:2, Broń – Lechia 1:4, Ursus – Sokół 1:2

18. Ursus Warszawa 34 25 42:72

Klasyfikacja strzelców: 20 – Mateusz Stryjewski (Mławianka), 19 – Szymon Sołtysiński (Pelikan), 18 – Szymon Wiejak (Legionovia), Michał Stryjewski (Mławianka), 17 – Joao Odillon (Mławianka), 116 – Arkadiusz Ciach (Świt), Kamil Zalewski (Olimpia), 15 – Marcin Szymczak (Broń)