Koszykarze Śląska Wrocław zdobyli Superpuchar Polski!

radiowroclaw.pl 2 godzin temu
WKS wygrał w Radomiu z Kingiem Szczecin 76:75 i po raz trzeci w historii sięgnął po krajowy Superpuchar.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli wrocławian. Rywale ze Szczecina gwałtownie zyskali kilkupunktową przewagę za sprawą trójek Aleksandra Dziewy i Przemysława Żołnierewicza. Przełamanie nastąpiło w okolicach czwartej minuty, kiedy to trójką zameldował się Isaiah Whitehead. Po około sześciu minutach Śląsk tracił zaledwie pięć punktów, ale przeciwnicy ponownie odjechali z wynikiem i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 10:23. Druga część to zdecydowanie lepsza gra zawodników trenera Miodraga Rajkovicia. Powolne odrabianie strat udawało się dzięki dobrej obronie i kontrach Błażeja Kulikowskiego i Ajdina Penavy, który skończył akcję wsadem. Następnie efektownym blokiem popisał się Reggie Lynch i w połowie kwarty mieliśmy wynik 20:27. Gracze Kinga gwałtownie zebrali pięć fauli, co skutkowało rzutami wolnymi dla WKS-u. Część z nich została wykorzystana, a dodatkowo indywidualny rajd Kenana Blacksheara sprawił, iż pozostały nam jedynie cztery punkty straty. Wtedy ciężar gry na swoje barki wziął wcześniej wspomniany Żołnierewicz i po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 39:30 dla Kinga. Początek drugiej połowy to nietrafione rzuty Śląska i odjazd szczecinian na 13 punktów. Po pięciu minutach i akcjach Angela Nuneza – trójce i wjeździe pod kosz – tablica wyników wskazywała 41:52. Sygnał do odrabiania strat rozpoczął skutecznym rzutem zza łuku Jeremy Senglin. Ten sam zawodnik chwilę później dorzucił kolejną trójkę i po udanym odbiorze skończył rajd pod kosz – na koniec trzeciej kwarty przegrywaliśmy już tylko 56:58. Na start decydującej...