Koszykarze Śląska z pierwszą wygraną w tym sezonie

radiowroclaw.pl 3 godzin temu
Wrocławianie w 2. kolejce Basket Ligi na wyjeździe pokonali Arkę Gdynia 100:81.

Pierwsza kwarta przebiegła pod dyktando wrocławskiej drużyny, do składu której wrócił Marcel Ponitka. Swoją skuteczność znacznie poprawił Daniel Gołębiowski, bardzo dobre wejście z ławki zaliczył Reggie Lynch, dużo lepiej niż ostatnio wyglądał także Adrian Bogucki. Przede wszystkim jednak gra w ataku wyglądała bardzo płynnie, co zaowocowało 25 punktami przy 19 oczkach przeciwników. W drugiej kwarcie zawodnicy Miodraga Rajkovicia odskoczyli choćby na 14 punktów, ale dzięki czterem celnym próbom zza łuku (trzykrotnie Łukasz Kolenda) Arka odrobiła połowę strat. Kolejne punkty dla WKS-u, w tym efektownym wsadem, dorzucił Bogucki, ale końcówka pierwszej połowy należała do gdynian. Pięć punktów z linii rzutów wolnych pozwoliło gospodarzom zmniejszyć straty po dwóch kwartach do stanu 41:45. Prym w obu drużynach wiedli Polacy – Gołębiowski (17 punktów) i Kolenda (16 oczek). W trzeciej części gry znakomicie spisywał się Isaiah Whitehead (aż cztery celne trójki!), ale niestety najpierw WKS pozwolił Arce się dogonić, a następnie nie potrafił ponownie odskoczyć od rywali. Świetna końcówka kwarty w wykonaniu Marcela Ponitki pozwoliła jednak prowadzić przed ostatnimi 10 minutami 71:65. Trenera Rajkovicia mogła jednak martwić liczba strat jego drużyny i 17 punktów z kontry rywali. W decydującej kwarcie Śląsk zaczął od punktów Whiteheada i Lyncha, a w kolejnych minutach udało się powiększyć prowadzenie. Gdy Bogucki trafił za trzy równo z syreną, a kolejne punkty dorzucili Penava i Gołębiowski – było praktycznie po meczu. Chwilę później po kolejnych...