Diecezjalny misjonarz posługuje na co dzień w Togo. W tym roku obchodził złoty jubileusz 50-lecia kapłaństwa.
– Aplikowaliśmy o nadanie tytułu prałata szanując i doceniając wieloletnią pracę ks. Jana – wyjaśnia biskup pomocniczy diecezji opolskiej Waldemar Musioł. – Pracę nie tylko w naszej diecezji, ale przede wszystkim w Togo i jego zaangażowanie misyjne. Ta aplikacja jest wyrazem wdzięczności i też okazją do tego, żebyśmy pokazali wielką wartość pracy misyjnej i ciągłą jej potrzebę. Byśmy z tej gorliwości misyjnej naszych misjonarzy Fidei Donum czytali i starali się naśladować.
– O misjach myślałem już wcześniej, zanim przyjechał do naszej diecezji ks. Chrétien M. Bakpessi, biskup diecezji Sokodé w Togo i prosił ówczesnego biskupa opolskiego ks. Alfonsa Nossola o misjonarzy. Biskup Nossol otworzył bramy diecezji na Togo. Pojechało nas wtedy pięciu. w tej chwili jestem szefem Caritasu diecezjalnego. Pracujemy dla Pana, dla Kościoła. jeżeli ktoś to docenia, to znaczy, iż będzie się modlił za nas i tym nas wspomagał i na to liczę – mówi ks. Jan Piontek, kapłan diecezji opolskiej na misjach od 43 lat.
Ks. Jan Piontek dołączył do grona prałatów nominowanych w ubiegłym tygodniu: ks. Jana Bejara, ks. Jana Piechoczka i ks. Eugeniusza Magierowskiego.
bp Waldemar Musioł, ks. Jan Piontek:
autor: Fabian Miszkiel