Kto nie trafia nie wygrywa

Od porażki rozpoczęły rozgrywki EuroCup Women koszykarki InvestInTheWest Enei Gorzów Wlkp. W rozgrywanym w Chomutovie spotkaniu gorzowski zespół przegrał z miejscową drużyną Levhartice 84:90.

Nasza drużyna udanie rozpoczęła mecz i gwałtownie uzyskała prowadzenie, które w 3 minucie 3 kwarty wynosiło już 14 punktów (54:40). Jeszcze na 6 minut i 12 sekund przed końcem spotkania gorzowianki wygrywały 79:68. Od tego momentu, przez ponad 6 minut, punkty zdobywały tylko miejscowe. Na 2:27 min. przed końcową syreną, po rzucie za 3 pkt. Moniki Fucikovej miejscowe wyszły (po raz pierwszy) na prowadzenie 80:79. Podopieczne trenera Pavla Stanka nie zatrzymały się i zdobywały kolejne punkty. Dopiero na 37 sekund przed zakończeniem meczu niemoc rzutową przerwała Elena Tsineke, ale w tym momencie było już 87:79 dla gospodyń.

Levchartice Chomutov – InwetsInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 90:84 (21:23, 13:23, 27:24, 29:14)

Levhartice: Katerina Bartonova 10, Eliska Brejchova 11, Monika Fucikova 14, Jesika Hibalova 4, Ivana Nikolova 0, Katerina Rokosova 12, Anna Rylichova 12, Johana Stankova 2, Natalie Svobodova 0, Charlotte Velichova 25.

InwestInTheWest Enea: Lauren Hansen 22, Wiktoria Kuczynska 0, Elena Tsineke 27,
Rebeka Mikulasikova 16, Klaudia Gertchen 8, Ewelina Śmiałek 2, Emilia Kosla 5, Kennedy Brown 4.