Kwatery pod wynajem na celowniku oszustów

2 tygodni temu

Metoda na kwaterę zyskuje coraz większe uznanie oszustów. Miesiące letnie są największym żniwem dla tego typu przestępstw. Przedstawiamy kilka wskazówek jak zabezpieczyć się przed oszustami.

Jak działa metoda na kwaterę?

Kwatery pod wynajem, apartamenty czy pensjonaty są łakomym kąskiem w letnich miesiącach. Czym bliżej szczytu sezonowego tym częściej otwieramy komputer w poszukiwaniu okazji wypoczynkowych. Naszą uwagę skupiamy na pensjonatach, hotelach, apartamentach lub w kwaterach. Naturalną formą rezerwacji jest wpłata zaliczki. Jest to gwarancja dla właściciela, iż urlopowicz się nie rozmyśli, a choćby jeżeli tak się stanie właściciel ma zapewnioną rekompensatę. Z drugiej strony turysta ma zarezerwowany pokój i gwarancje właściciela, iż miejsce będzie czekać. Metoda na kwaterę polega na pobraniu pieniędzy a gdy spragniony urzekających widoków urlopowicz pojawia się pod wyznaczonym adresem okazuje się, iż to zwykły dom mieszkalny, puste pole, a choćby las. Nie można się skontaktować, telefon albo nie odpowiada albo jest wyłączony.

Dlaczego tak wiele osób pada łupem oszustów?

Oszuści zamieszczają w Internecie oferty wynajmu miejsc noclegowych. Czynią na portalach aukcyjnych lub spreparowanych stronach internetowych. Przestępcy kuszą okazyjnymi cenami i znakomitą lokalizacją. W ofercie nie brakuje doskonale zrobionych zdjęć apartamentów, domków czy dobrze urządzonych kwater.

Jak się zabezpieczyć?

Istnieją sposoby żeby zminimalizować możliwość wyłudzenia. Oto kila z nich;

  • sprawdź czy obiekt figuruje w Centralnym Wykazie Obiektów Hotelarskich
  • urząd gminy, to kolejne miejsce, gdzie znajdziesz ewidencję obiektów w których można świadczyć usługi hotelarskie
  • super okazje cenowe odbiegające od normy powinny wzbudzić czujność
  • skorzystaj z oficjalnych stron hoteli, pensjonatów lub serwisów skupiających zweryfikowanych przedsiębiorców
  • zweryfikuj na stronie Google Maps czy pod danym adresem istnieje taki obiekt
  • uwaga na pozytywne opinie, one również mogą być spreparowane
  • każdorazowo zbieraj dokumentacje, przelewy, czy korespondencję
Idź do oryginalnego materiału