Lechia się przełamała w Gorzowie i ma półfinał

Piłkarze Solar Home Stilonu Gorzów przegrali u siebie z Lechią Zielona Góra 0:2 w najciekawiej zapowiadającym się meczu ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu lubuskim.

Zielonogórzanie objęli prowadzenie już w 4. minucie po golu Jakuba Kołodennego, ale stroną dominującą w tej części był Stilon. Gorzowianie nie wykorzystali jednak kilku dogodnych sytuacji do zdobycia wyrównującego gola. W drugiej połowie spotkanie straciło na atrakcyjności a w 57. minucie gospodarze stracili Adriana Łuszkiewicza, który obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Awans Lechii przypieczętował w doliczonym czasie drugiej połowy Tomasz Matuszewski.

Dla Lechii to pierwsze zwycięstwo (w 90. minutach) od ponad pięciu tygodni:

Stilon na zwycięstwo (i zarazem awans do finału) wojewódzkich rozgrywek pucharowych czeka od 2019 roku i będzie musiał poczekać kolejny rok: