Legia Warszawa wchodzi do Wyszkowa. Treningi już od 3. roku życia

wdi24.pl 2 godzin temu

Legia Warszawa oficjalnie rozpoczyna współpracę z Gminą Wyszków. We wtorek, 23 czerwca, przedstawiciele samorządu oraz Legia Soccer Schools podpisali list intencyjny dotyczący wspólnych działań na rzecz rozwoju kultury fizycznej wśród najmłodszych mieszkańców gminy. Dokument podpisali burmistrz Wyszkowa Piotr Płochocki, pełnomocnik burmistrza ds. promocji, kultury i sportu Alicja Staszkiewicz oraz dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Adam Szymański. Ze strony Legia Soccer Schools porozumienie sygnowali prezes zarządu Adam Orlikowski, członek zarządu Marcin Harasimowicz oraz trener koordynator Ariel Kloj. Celem współpracy jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród najmłodszych dzieci oraz stworzenie im możliwości uczestnictwa w zajęciach sportowych prowadzonych według metodologii wypracowanej przez Legię Warszawa. Najważniejszym elementem projektu będą zajęcia sportowo-edukacyjne dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Treningi mają rozpocząć się już we wrześniu. Program będzie opierał się na ogólnorozwojowych ćwiczeniach z elementami piłki nożnej, dostosowanych do możliwości psychomotorycznych najmłodszych uczestników. Jak podkreślają partnerzy projektu, zajęcia mają łączyć aktywność ruchową z dobrą zabawą. Pop

Idź do oryginalnego materiału