Lider w Mławie. Michał z hat-trickiem

1 rok temu

Kapitalna seria pięciu zwycięstw z rzędu wywindowała Mławiankę na fotel lidera trzeciej ligi. Dotychczas przodownik Pogoń Grodzisk poległ na swoim boisku z outsiderem z Elbląga. Wykorzystali to mławianie, świętując wyjazdowy sukces w Radomiu.

Najlepiej w rywalizacji z Bronią czuł się Michał Stryjewski. W przeszłości już strzelał bramki na stadionie w Radomiu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przed pięcioma lat Mławianka pokonał 2:1 radomian w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Do siatki trafili Daniel Samluk oraz w 84. minucie starszy z braci Stryjewskich. Tamto spotkanie obok Michała pamięta jeszcze Maciej Rogalski (obaj wybiegli w wyjściowym składzie).

Wracając do obecnej rywalizacji trener Piotr Rzepka nie mógł skorzystać w sobotnie popołudnie z usług Mateusza Sobotki. Młody pomocnik narzeka na kontuzję stawu skokowego. Otrzymał czas na wyleczenie urazu. W ten sposób do wyjściowego składu po raz pierwszy wskoczył Mateusz Karol.

Piorunujący początek

Mławianie zaczęli wyjazdowy bój w imponującym stylu. Po dwunastu minutach prowadzili już 2:0. Wynik otworzył Michał Stryjewski. Przymierzył z całej siły pod poprzeczkę. Potem cieszył się jego brat. Uderzenie Mateusza wylądowało idealnie tuz obok słupka.

Gospodarze przebudzili się po trzydziestu minutach. Piotr Piotrowski wybronił jeszcze uderzenie Jamajczyka Xahne-Georgio Reid. Niestety kolejne akcje przyniosły zespołowi z Radomia już powodzenie. Kontaktowy gol zdobył Kamil Odolak, a wyrównał uderzeniem z dystansu Michał Kielak.

Czerwień i hat-trick

Na szczęście po zmianie stron strzelali już tylko reprezentanci naszego klubu. W ofensywie szalał Michał Stryjewski. W 48. minucie popisał się celną „główką” po dośrodkowaniu swojego brata. Potem wyrzucił z boiska obrońcę Broni. Zagranie Jakuba Tworka sprawiło, iż wychowanek Mławianki wychodził na czystą pozycję. Przed sobą miał już tylko bramkarza. Kajetan Jendryczko powalił popularnego „Stryja” na murawę – kara musiała być jedna, czerwona kartka.

Podopieczni Rzepki wykorzystali osłabienie przeciwników. W 71. minucie starszy z rodzeństwa Stryjewskich przypieczętował kolejny wiosenny triumf naszego zespołu. Dodatkowo skompletował premierowy w okresie hat-trick.

Broń Radom – Mławianka Mława 2:4 (2:2)
Mławianka: Piotrowski – Skudynowski (46. Markowicz), M. Rogalski, Komorowski, Rutkowski, Kostyk (89. Dobek-Pietrowski), Wybrańczyk, Karol (78. Kopacz), Mat. Stryjewski, Mich. Stryjewski, Odillon (46. Tworek)
Pozostałe wyniki XXII kolejki (1-2 kwietnia): Unia – Legionovia 0:4, Błonianka – Świt 1:0, Ursus – Legia II 0:2, Sokół – Warta 0:4, Lechia – Pilica 2:2, Pogoń – Concordia, Pelikan – Olimpia 2:1, Jagiellonia II – ŁKS II 3:3

Zaległe spotkanie XIX kolejki (5 kwietnia): Broń – Ursus
XXIII kolejka (8-9 kwietnia): Legionovia – Błonianka, Unia – Jagiellonia II, ŁKS II – Pogoń, Concordia – Pelikan, Olimpia – Lechia, Pilica – Sokół, Warta – Ursus, Legia II – Broń, Mławianka – Świt (sobota godz. 15)

Fot: Bogdan Jakubowski