Liga okręgowa. LZS Zdziary zwycięskie po raz 7! Pogoń wywiozła punkt z Gorzyc

2 tygodni temu

Wydarzeniem ostatniej kolejki stalowowolskiej „okręgówki” był spotkanie ŁKS-u Łowisko z Stalą II Stalowa Wola. Spotkanie oglądało ponad 400 widzów.
Stal wystawiła przeciwko liderowi bardzo mocny skład. W wyjściowej jedenastce pojawiło się kilku graczy z pierwszej „Stalówki” i dopóki Rogala, Maluga i Wiktoruk, przebywali na boisku byli zespołem lepszym. Po pierwszej połowie wygrywali 1:0. W 58. minucie wyrównał z rzutu karnego Dawid Wach, później bramkarza Stali pokonali jeszcze Olko z Jaroszem i trzy punkty zostały w domu.
Także zwycięstwo odniósł Sokół Nisko. Wicelider wygrał w Stalach, a dwie z trzech bramek zdobył dla gości Kelechi.
Zwycięski marsz kontynuuje LZS Zdziary. Jedenastka trenera Pawła Szafrana wygrała po raz siódmy w tej rundzie. W najbliższą sobotę (4 maja, godz. 11) spotkają się w Nisku z Sokołem i to będzie najważniejsze wydarzenie zbliżającej się 23. kolejki.
Zakończyła się natomiast zwycięska passa Stali Gorzyce. „Biało-niebiescy” zremisowali u siebie z Pogonią Leżajsk. Drużyna trenera Bogusława Sierżęgi mogła mieć po tym meczu niedosyt, bo w pierwszej połowie nie wykorzystała rzutu karnego podyktowanego za faul bramkarza Stali na Stefanie. Chara zrehabilitował się za swoje przewinienie, obronił w 27. minucie uderzenie Bosaka.
Jeszcze słówko o kibicach Stali, którzy przygotowali świetną oprawę meczową i przez całe spotkanie bardzo głośno dopingowali swoją drużynę.

STAL GORZYCE – POGOŃ LEŻAJSK 0:0
STAL: Chara (75 Zygmunt) – Startek (75 Sabała), Przepiórka, Winiarski, Bereś, Machowski, de Carvalho, Horajecki, Machado, Toś, Świąder (755 Filipiak).
POGOŃ: Kochan – Zacharyasz, Gorzelany, A.Drożdżal, Kruk, Chmura (76 Ciździel), Miśko (83 Witkowski), Kuchyt (55 Miazga), Fusiarz, Bosak, Stefan.
Sędziował Tomasz Chamera (Stalowa Wola). Żółte kartki: Startek, Filipiak – Bosak. Widzów 250.

W pozostałych meczach 22. kolejki: ŁKS Łowisko – Stal II Stalowa Wola 3:1 (0:1), Wach (58 – karny), Olko (61), Jarosz (75) – Fedejko (45), Transdźwig Stale – Sokół Nisko 2:3 (1:0), Franus (45), Madeja (89) – Kelechi (80, 83), Olszowy (71), LZS Zdziary – Stal Nowa Dęba 2:0 (1:0), Wojtas (30 – karny), Łuczak (90+3), Azalia Wola Zarczycka – Siarka II Tarnobrzeg 5:1 (4:0), Stańko (22, 36), Sobuś (6), Benc (18), Rataj (78) – Andrzejewski (67), Tanew Wólka Tanewska – Sparta Jeżowe 6:1 (3:0), Dominik Fąfara (25, 30), Pieróg (21), Radosław Fąfara (51), Dawid Fąfara (54), Maziarz (76) – Sudoł (76), San Kłyżów – KS Jarocin 2:1 (0:0), Mroczek (64), Cichoń (90+3) – Ł.Szpyra (86), pauzował Jeziorak Chwałowice.

23. kolejka, 4 maja: Sokół – Zdziary (11), Stal II – Stal G. (16), Jarocin – Siarka II (16), Jeziorak – Tanew (17), Stal ND – Łowisko (17), 5 maja: Transdźwig – Azalia (16), Sparta – San (16), pauzuje Pogoń.

Najlepsi strzelcy: 30 – Wach (ŁKS), 23 – Łuczak (Zdziary), 20 – Rębisz (Stal II).