Łomżanki z trzecią pozycją. Zofia Oleksy najlepsza! (zdjęcia)

mylomza.pl 1 tydzień temu
Ogromny sukces uczennic Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży.

Nasze reprezentantki zajęły drugie miejsce podczas finału wojewódzkiego XXIV edycji Turnieju o Puchar Tymbarku, który odbył się na stadionie miejskim w Łomży. Zawodniczki w kategorii U-12 uplasowały się na trzeciej pozycji w gronie dwunastu najlepszych zespołów województwa wyłonionych drogą eliminacji gminnych oraz powiatowych.

Łomżanki w grupie zagrały z zespołami: SP Klukowi oraz SP Knyszyn. Zajęły drugie miejsce i awansowały do fazy pucharowej. W ćwierćfinale ograły 5:2 SP 5 Suwałki. W półfinale musiały uznać wyższość drużyny SP Choroszcz, która została późniejszym triumfatorem.

Mecz o trzecie miejsce to ponowne starcie z SP Klukowo. Tym razem nasze wzięły rewanż i po zwycięstwie 6:2 zapewniły sobie miejsce na najniższym stopniu podium. Bardzo duży wkład w sukces drużyny miały grające w reprezentacji dziewczęta ze Szkoły Katolickiej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Uczennica tej placówki Zofia Oleksy została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju!