Łomżynianka Kinga Pęza z drugim miejscem na Mistrzostwach Europy w dziedzinie Kulturystyki i Fitnessu

mylomza.pl 1 tydzień temu
Kilka dni temu w mieście Santa Susanna w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Europy w dziedzinach Kulturystyki i Fitnessu. Łomżynianka Kinga Pęza zajęła podczas udziału w nich drugie miejsce w kategorii Wellness Fitness. Kinga Pęza urodziła się i mieszka na co dzień w Łomży. Prowadzi tu studio treningu funkcjonalnego i siłowego, w którym szkoli innych i sama ćwiczy.

Udział w zawodach jest połączony z ciężką pracą siłową i trzymaniem diety. Kinga przyznała, iż aby osiągnąć sukces musiała trenować cztery razy w tygodniu po 2,5 godziny.

Kinga Pęza trening siłowy rozpoczęła w 2017 roku. Wcześniej trenowała amatorsko lekkoatletykę, jednak skupiła się na Wellness Fitness. W 2021 roku odniosła ogromny sukces. Wystartowała po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski i zdobyła pierwsze miejsce. W tym roku po raz kolejny wzięła udział w tych ogólnopolskich zawodach i po dwóch latach przerwy znowu znalazła się na najwyższym podium.

Kinga zadebiutowała w tym roku również na scenie Międzynarodowej. W dniach 1-6 maja odbywały się Mistrzostwa Europy w mieście Santa Susanna w Hiszpanii, gdzie łomżynianka zdobyła 2 miejsce w kategorii Wellness Fitness! Do najwyższego podi