Lublinianka bez szans przy Hutniczej. W środę Stal postawi kropkę nad i

7 miesięcy temu

Juniorzy Stali Stalowa Wola pokonali różnicą 33 punktów Lubliniankę i są już na wyciągnięcie ręki od turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski do lat 17.

W najbliższą środę, 6 marca nasza drużyna podejmie w ostatniej kolejce drugiego etapu rozgrywek strefowych outsidera tabeli ligowej, Kadeta Biała Podlaska (g. 18) i nie powinna mieć kłopotów z odniesieniem zwycięstwa.
W meczu sobotnim z Lublinianka Stal tylko w pierwszej kwarcie nie mogła znaleźć sposobu na rywala. Grano kosza kosz, punkt za punkt. Na szczęście, po minutowej przerwie „zielono-czarni” złapali swój rytm, podkręcili tempo i mało ruchliwi koszykarze z Lublina zaczęli mieć problemy. Wystarczyło Stali niecałe cztery minuty, żeby ze stanu 16:17 objąć prowadzenie 25:17 i już do końca meczu kontrolować jego przebieg.
W połowie trzeciej kwarty, po rzucie Szymona Zająca, Stal wygrywała 59:39, a zakończyła ją 26-punktowym prowadzeniem 75:49. Świetnie w drugiej połowie tej odsłony spisywał się Wojciech Baran. Do skrzydłowego Stali należały także pierwsze minuty ostatniej kwarty. „Wjeżdżał” w strefę podkoszową Lublinianka jak chciał i albo bezpośrednio zdobywał punkty albo z linii rzutów wolnych, bo przeciwnicy nie mieli innego sposobu na zatrzymanie naszego gracza, jak faulowanie go. Na pięć minut przed końcem spotkania było 82:53 dla Stali, i było „pozamiatane”. Wynik ustalił dwoma celnymi celnymi rzutami „za dwa” Tomasz Rojek.
Bardzo dobrze prowadziła zawody bardzo młoda dwójka sędziowska, 17 letnia Izabela Kołacz i 17-letni Maciej Czajka.

STAL – LUBLINIANKA KUL 92:59 (16:17, 28:15, 31:15, 17:12)
STAL: Baran 30, Malecki 19 (1×3), Malynovskyi 11, Kacper Kędra 9 (1×3), Zając 8, Stańczyk 6, Rojek 5, Bełzak 4, Kotwica, Zakrzewski.
LUBLINIANKA: Sędłak 18 (2×3), Futrzyński 12 (2×3), Hołota 7, Szczecki 6, Makuch 4, Kawęcki 4 (1×3), Jaruga 2, Klimowicz 2, Mirosław 2, Mocarski 2.
Sędziowali: Maciej Czajka i Izabela Kołacz ze Stalowej Woli.