Maciej Marszałek ze Starej Wsi zwycięzcą kategorii open turnieju szachowego o puchar prezesa SANBanku

1 kwietnia sekcja szachowa Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal Stalowa Wola zorganizowała turniej szachowy o puchar prezesa Nadsańskiego Banku Spółdzielczego.

Obowiązywał system szwajcarski na dystansie 7 rund. W kategorii Open zwyciężył Maciej Marszałek z klubu LKS Parnas Stara Wieś, drugi był Filip Gemzik ze Stali Stalowa Wola, trzeci Adam Giermaniuk z Zabrnia, a czwarty Adrian Toniak z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

W kategorii wiekowej roczniki 2005-2012 pierwsze miejsce zajął Jakub Borzęcki z TC Szach Mielec, drugi był Kamil Mierzwa z Orlika Rudnik nad Sanem, trzeci Tomasz Procnal z KKL Stal.

W najmłodszej grupie, roczniki 2013 i młodsi triumfował Mateusz Mierzwa z Orlika, miejsce drugie zajęła Rozalia Romańska z Hetmana Ostrowiec Św., trzeci był jego kolega klubowy Franciszek Kasprzyk, a na czwartej pozycji została sklasyfikowana Weronika Żmuda z KSz SDK-Lotnik Mielec.

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-4 w kategorii Open otrzymali nagrody pieniężne (300, 200, 150 i 100 zł). Juniorzy (najlepsza czwórka) z podziałem na grupy wiekowe otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzcy poszczególnych kategorii także puchary. Nagrodzony został również najmłodszy uczestnik turnieju, Dawid Szeser z KKL Stal.