Małgorzata Chmielewska spotka się z Kielczanami

1 godzina temu
Zdjęcie: Audycja „Dzień Dobry, to Ja! Rozmowy inne niż wszystkie w Radiu Kielce”. Małgorzata Chmielewska / Fot. Piotr Kwaśniewski - Radio Kielce


Działa charytatywnie na rzecz osób słabszych i zachęca do tego innych. Siostra Małgorzata Chmielewska będzie gościem spotkania w Grand Hotelu w Kielcach.

Organizatorzy – Świętokrzyskie Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej informują, iż podczas spotkania zostaną poruszone takie tematy jak miłość, empatia i autentyczna troska o drugiego człowieka oraz budowanie wspólnoty i społecznej solidarności.

– Siostra Małgorzata Chmielewska jest jedną z najbardziej znanych postaci w polskim ruchu charytatywnym. Od wielu lat działa na rzecz ubogich, bezdomnych, wykluczonych i potrzebujących, prowadząc i rozwijając konkretne działania pomocowe, a jednocześnie często zabierając głos publicznie w sprawach społecznych. Walczy o godność najsłabszych. w tej chwili prezeska Fundacji Domy Wspólnoty Chleb Życia, stworzyła sieć miejsc, które dla tysięcy osób stały się jedyną alternatywą wobec życia „na ulicy”. To domy dla bezdomnych, chorych, samotnych matek i rodzin w kryzysie – miejsca, które dają nie tylko dach nad głową, ale przede wszystkim szansę na powrót do zwykłego życia – mówią organizatorzy wydarzenia.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 20 w Grand Hotelu w Kielcach. Wstęp jest wolny.

Idź do oryginalnego materiału