Matka chrzestna bł. Władzia Ulmy: Pragnę uściskać ich wszystkich [GALERIA]

9 miesięcy temu

Nakładem Domu Wydawniczego „Rafael” ukazał się niezwykły album „Samarytanie z Markowej, Błogosławiona Rodzina Ulmów”. Znajdują się w nim liczne zdjęcia ukazujące historię Błogosławionych w nowej perspektywy. Opowiada o nich także ich żyjąca krewna – Stanisława Kuźniar. 100-letnia kobieta wspomina chwile spędzone z Wiktorią, Józefem i ich dziećmi.

Stuletni świadek wspomina…

„Łatwiej jest książkę napisać, niż dzień jeden dobrze przeżyć” – te słowa wiele razy słyszałam osobiście z ust Józefa Ulmy. Z wielką wdzięcznością jeszcze raz pochylam się nad wszystkimi chwilami, które przeżyłam wspólnie z w tej chwili dobrze nam znaną rodziną Ulmów.

Z kolei dziś, gdy przekroczyłam sto lat życia, nie tylko przyznaję rację słowom Józefa, ale sama przekonuję się o ich znaczeniu. Wydobywam z mojej pamięci wszystkie te chwile okresu przedwojennego i wojennego, w których obecni są Wiktoria, Józef i ich dzieci. Jako wielką łaskę poczytuję sobie obecność w życiu tej rodziny.

Panu Bogu dziękuję, iż mogłam być matką chrzestną syna Wiktorii i Józefa, Władzia Ulmy, urodzonego 5 grudnia 1938 roku, a ochrzczonego 26 grudnia 1938 roku w kościele w Markowej.

Posługując się słowami Józefa, mówiącego, iż łatwiej jest książkę napisać, niż jeden dzień dobrze przeżyć, odważę się powiedzieć, iż nie jest też i łatwo napisać taką książkę, która ma opowiadać o tak pięknym, a dziś wiemy, iż świętym życiu bł. rodziny Ulmów. Dlatego też jestem wdzięczna ks. Pawłowi Tołpie, autorowi albumu, i wszystkim zaangażowanym za powstanie tego dzieła.

Poprzez to dzieło również i ja sama raz jeszcze z wielką euforią pragnę uścisnąć ich wszystkich: Stasię, Basię, Władzia, Frania, Antosia, Marysię, Wiktorię z dzieciątkiem pod sercem i Józefa. Ty, Władeczku, pamiętaj o swojej mamie chrzestnej.

Błogosławiona Rodzino, łatwiej jest książkę napisać, niż dzień jeden dobrze przeżyć, dlatego módlcie się za nami wszystkimi i za mną, piszącą książkę swego życia tu, na ziemi, już ponad 100 lat.

Kuźniar Stanisława

Handzlówka, 26 lutego 2023 r.

Zobacz te zdjęcia rodziny Ulmów. Niektóre nie były wcześniej publikowane!

Galeria zdjęć

List oraz zdjęcia pochodzą z albumu „Samarytanie z Markowej, Błogosławiona Rodzina Ulmów”, Dom Wydawniczy Rafael.

Dom Wydawniczy Rafael
Czytaj także:Nowy portret rodziny Ulmów. Co się na nim znajduje?
Czytaj także:Ulmowie. „Skoro oni mieli siłę, aby godnie żyć, to i ja mogę”: świadectwa z uroczystości beatyfikacyjnej
Czytaj także:Dzień Męża i Żony – siedem rad Ulmów dla małżeństw
The post Matka chrzestna bł. Władzia Ulmy: Pragnę uściskać ich wszystkich [GALERIA] appeared first on Aleteia Polska.
Idź do oryginalnego materiału