Maxim Skórski (ALKS Stal Grudziądz) mistrzem Polski w kolarstwie torowym w gronie juniorów młodszych

egrudziadz.pl 2 godzin temu

Syn Marka Skórskiego – Maxim Skórski wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w kolarstwie torowym w wyścigu na 500 metrów.

Na najwyższym stopniu podium 1. Maxim Skórski (ALKS Stal Grudziądz), 2. Krzysztof Paziewski (KS Ziemia Darłowska), 3. Jakub Śledziński (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń )

Gratulacje! Ten młody kolarz ALKS Stal Grudziądz zdobył złoty medal na torze w Pruszkowie, podczas mistrzostw Polski elity w Pruszkowie.

W wyścigu na 500 m. Maxim Skórski (ALKS Stal Grudziądz) uzyskał czas 34,26, Krzysztof Paziewski (KS Ziemia Darłowska) – 34,58, a Jakub Śledziński (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń) – 34,96.

Marek Skórski to pierwszy kolarz torowy, który rozsławił w świecie Stal Grudziądz. W 1986 roku wywalczył w Casablance (Maroko) wicemistrzostwo świata w wyścigu na 1 km ze startu zatrzymanego. Tak zaczęła się jego międzynarodowa kariera sportowa. Do dziś jest aktywny w kolarstwie torowym.