
Blisko 4 mln zł trafi do samorządów z regionu ostrołęckiego w ramach programu „Mazowsze dla sportu”. Sejmik Województwa Mazowieckiego zdecydował o wsparciu 16 inwestycji związanych z rozwojem infrastruktury sportowej. Wśród beneficjentów znalazły się również samorządy z powiatu wyszkowskiego. Jak podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, program ma zachęcać mieszkańców do aktywności fizycznej i poprawiać dostępność nowoczesnej infrastruktury sportowej. – Mieszkańcy coraz chętniej wychodzą z domu, uprawiają sport. Z boisk, siłowni plenerowych korzystają już nie tylko dzieci, ale i coraz częściej dorośli. Dlatego kilka lat temu uruchomiliśmy program „Mazowsze dla sportu”. W ubiegłym roku wsparliśmy 155 beneficjentów. W tym roku ta liczba pozostało większa – podkreśla marszałek. W regionie ostrołęckim dofinansowanie otrzymały inwestycje związane m.in. z modernizacją stadionów, sal sportowych, boisk czy budową pumptracku. Na liście beneficjentów znalazły się dwa zadania z powiatu wyszkowskiego. Powiat Wyszkowski otrzymał 150 tys. zł na modernizację hali sportowej poprzez montaż żaluzji zewnętrznych w CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie. Z kolei Gmina Długosiodło pozyskała 180 tys. zł na budowę bieżni l


















