Medale Kasi

rc.fm 1 tydzień temu

Znakomite występy kaliskiej kajakarki Katarzyny Kołodziejczyk na mistrzostwach Europy w węgierskim Szeged. Wychowanka KTW Kalisz sięgnęła po trzy medale na tej prestiżowej imprezie i ma szansę na kolejne.

Na mistrzostwach Europy rozgrywanych w węgierskim Szeged Kasia Kołodziejczyk potwierdza iż jest w najwyższej formie. W pierwszym dniu zawodów kaliszanka wywalczyła srebrny medal w wyścigu jedynek na 200 metrów. W sprinterskim finale szybsza od kaliszanki była tylko utytułowana Węgierka Anna Lucz, która wygrała z reprezentantką Polski o 0,737 sekundy. W sobotę, w kolejnym dniu regat Kasia dwukrotnie stanęła na podium. Kolejnym finałem z jej udziałem była rywalizacja czwórek na 500 m. Tu biało - czerwona osada w składzie Katarzyna Kołodziejczyk, Justyna Iskrzycka, Sandra Ostrowska i Julia Olszewska sięgnęła po kolejne srebro, a mistrzyniami Europy zostały gospodynie. Kilka godzin później wychowanka KTW Kalisz, reprezentująca w tej chwili Zawiszę Bydgoszcz wraz z Sandrą Ostrowską przystąpiły do finału dwójek na 200 metrów. Tym razem Polki wywalczyły brązowe krążki, a do zwyciężczyń, ponownie węgierskiej osady straciły 0,6 sekundy. Srebro przypadło Słowenkom.

W niedzielę Kasia ma jeszcze szansę powiększyć medalową kolekcję bowiem wystąpi w finale dwójek na 500 m.