Media o meczu Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin: „Klątwa Portowców w Zabrzu”, „Zahović pogrążył byłych kolegów”

roosevelta81.pl 2 miesięcy temu

W spotkaniu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik odnosi pierwsze zwycięstwo w sezonie. Bramkę na wagę trach punktów zdobył niechciany w Pogoni Luka Zahović. Ten fakt swoich relacjach podkreślają sportowe media, jak również kontynuację fatalnej serii szczecinian przy Roosevelta.

Ekstraklasa.org
Klątwa Portowców w Zabrzu
Górnik nie przegrał 48 z 49 meczów u siebie z Pogonią (35 zwycięstw, 13 remisów) w naszej lidze. Ostatni raz Portowcy cieszyli się ze zwycięstwa w 2006 roku, kiedy to zwyciężyli w Zabrzu 3:0. Trener Gustafsson liczył na odczarowanie zabrzańskiego stadionu, ale w piątek jego piłkarze znów musieli obejść się smakiem. W wieczornym spotkaniu przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy rezultat, jednakże w 83. minucie prawdziwe „wejście smoka” zanotował Zahović, który do Górnika przyszedł właśnie z Pogoni. Po kilkudziesięciu sekundach spędzonych na murawie gracz ze Słowenii popisał się przepięknym trafieniem, które zapewniło gospodarzom pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Zabrzanie w meczach z Portowcami odnieśli najwięcej zwycięstw w swoich występach w Ekstraklasie (51).

Super Express
Zahović pogrążył byłych kolegów. Trwa fatalna passa Portowców w Zabrzu, to już 18 lat

Górnik wygrał z Pogonią 1:0 po golu Luki Zahovicia. Słoweniec był niechciany w Szczecinie, więc zabrzanie skorzystali z okazji i ściągnęli go w przerwie letniej do siebie. Dzisiaj odwdzięczył się za zaufanie. Pogoń bardzo chciała przełamać złą passę na stadionie w Zabrzu, bo nie wygrała tam od 2006 roku. Trener Jens Gustafsson twierdził, iż ta nieciekawa przeszłość miała dodatkowo zmobilizować jego piłkarzy, ale tak się nie stało. Portowcy poruszali się po boisku jak muchy w smole. Zawiódł również as Pogoni Kamil Grosicki, zmieniony w 70. min przez Leo Borgesa. Nie dość tego, to jeszcze Portowców załatwił ich były piłkarz

Przegląd Sportowy
Cudowny gol i spora kontrowersja. Pogoń pogrążył jej były piłkarz!
Pierwszy w okresie triumf Górnika i pierwsza w rozgrywkach 2024/2025 ligowa porażka Pogoni! W piątkowym meczu PKO BP Ekstraklasy zabrzanie pokonali na własnym stadionie ekipę ze Szczecina 1:0. Portowców pogrążył ich były piłkarz. Luka Zahović popędził do prostopadłego podania, spostrzegł, iż golkiper jest wysunięty i zdecydował się na precyzyjne podcięcie piłki, po którym ta zatrzepotała w siatce. I jak się finalnie okazało, gol autorstwa byłego zawodnika zespołu ze Szczecina dał gospodarzom komplet punktów! Pierwszy w nowym sezonie

Sportowe Fakty
Słodka zemsta w meczu Górnika Zabrze z Pogonią Szczecin
Wszedł na boisko w 80. minucie, a w 83. minucie zapewnił Górnikowi Zabrze zwycięstwo 1:0. Luka Zahović był bohaterem meczu z Pogonią Szczecin, w której został odstawiony na boczny tor i którą opuścił w letnim oknie transferowym.

Sport.tvp.pl
Skromne zwycięstwo Górnika Zabrze z Pogonią Szczecin. Luka Zahović z golem na wagę trzech punktów
Górnik Zabrze wygrał na własnym terenie z Pogonią Szczecin 1:0 . Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Luka Zahović, dla którego był to pierwszy strzelony gol od 30 lipca 2023 roku. Zahović dał trzy punkty Górnikowi Mocno przebudowana latem drużyna trenera Jana Urbana zaczęła rozgrywki od dwóch wyjazdów – z Lechem Poznań przegrała 0:2, a z Puszczą Niepołomice zremisowała 2:2. Zabrzańscy kibice liczyli na komplet punktów w pierwszym „domowym” meczu sezonu. Ich marzenia spełnił Luka Zahović, pozyskany przed sezonem z Pogoni.

Piłka Nożna
Piękny gol daje przełamanie Górnikowi! Były piłkarz Pogoni pogrążył Portowców!
Czekał ponad rok Luka Zahović został bohaterem Górnika Zabrze w starciu z Pogonią Szczecin. Słoweński popisał się pięknym trafieniem, które dało zabrzanom komplet punktów.

Gol24.pl
Zabrze wciąż przeklęte dla Pogoni, Górnik z cudownym golem
Górnik Zabrze w trzeciej kolejce PKO BP Ekstraklasy zaliczył premierowe zwycięstwo w okresie 2024/2025. W pokonanym polu zostawił Pogoń Szczecin (1:0) dzięki Luce Zahoviciowi.

Sport.pl
Grosicki wybuchł w przerwie. Nie wystarczyło. Pierwsze zwycięstwo Górnika
Luka Zahović latem został skutecznie wypchnięty z Pogoni Szczecin, by podpisać kontrakt z Górnikiem Zabrze. I jak często w takich wypadkach bywa, słoweński napastnik okazał się decydujący w meczu obu drużyn rozegranym w piątek wieczorem w Zabrzu. Piękny lob Zahovicia w 83. minucie przesądził o pierwszej wygranej Górnika w nowym sezonie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0