Media o meczu Raków Częstochowa – Górnik Zabrze: „Co za seria ekipy Urbana”, „Górnik Zabrze z kolejnym skalpem!”

roosevelta81.pl 1 tydzień temu

W spotkaniu 29. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał aktualnego mistrza Polski. Zwycięstwo z Rakowem spowodowało, ze podopieczni Jana Urbana wskoczyli do mitycznej „szóstki”. Ba, zabrzanie do razu minęli trzy zespoły i zrównali się z Lechem, przynajmniej na kilkadziesiąt godzin. Zapraszamy, jak po każdym meczu do lektury mediów.

Ekstraklasa.org
Piłkarze z Zabrza w doliczonym czasie gry wyrwali zwycięstwo i zrównali się punktami z Lechem Poznań.
W drugim piątkowym meczu oczy wszystkich kibiców zwrócone były na bramkarzy, zarówno na sprowadzonego przez Raków w ramach transferu medycznego Kuciaka, jak i popisującego się świetnymi interwencjami Bielicę. Obaj golkiperzy przez długi okres spotkania pozostawali niepokonani, ale w doliczonym czasie gry piłkarze trenera Urbana dopięli swego i zostali pierwszą ekipą, która pokonała w tym sezonie mistrza na jego stadionie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Pacheco piłkę do siatki skierował głową Sebastian Musiolik. To już 2501. punkt Górnika w historii jego występów w Ekstraklasie. Dodajmy, iż niezwykle cenny, ponieważ dzięki zwycięstwu zabrzanie awansowali na 4. miejsce w tabeli, mając identyczny dorobek punktowy co 3. Lech Poznań.

Piłka nożna
Musiolik bohaterem mecz! Gol na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry!
Zwycięstwo Górnika nad Rakowem pozwala im wyprzedzić rywala w lidze. Musiolik golem po rzucie rożnym zapewnił swojej drużynie komplet punktów. Górnik wydarł zwycięstwo w ostatniej akcji meczu. Po rzucie rożnym kapitalnie znalazł się Musiolik wyskakując do piłki najwyżej ze wszystkich wpakował ją do siatki. Górnik prezentuje się bardzo solidnie w rundzie wiosennej i traci tylko cztery punkty do lidera.

Przegląd Sportowy
Sensacja w Częstochowie! Mistrz Polski przegrywa po golu w 91. minucie Anulowana czerwona kartka w debiucie, później czerwona kartka po próbie strzału z przewrotki i wielkie emocje! Dusan Kuciak mógł zachować czyste konto w pierwszym meczu dla Rakowa Częstochowa, ale już w doliczonym czasie gry stracił bramkę i Górnik Zabrze wygrał 1:0!

Sportowe Fakty
Górnik Zabrze z kolejnym skalpem! Raków Częstochowa na deskach
Mistrz Polski kolejny raz zawiódł. Raków Częstochowa na własnym stadionie przegrał 0:1 z Górnikiem Zabrze. Jedyna bramka padła w doliczonym czasie spotkania.

TVP Sport
Górnik zaskoczył Raków i włączył się do gry o mistrzostwo Polski!
Trwa świetna passa Górnika Zabrze! Zespół Jana Urbana pokonał w Częstochowie Raków 1:0 (0:0) w meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Decydującą bramkę w doliczonym czasie drugiej połowy zdobył Sebastian Musiolik, były piłkarz Rakowa. Dzięki temu Górnik włączył się na dobre do walki o podium.

Dziennik Zachodni
Górnik Zabrze wygrał w Częstochowie! Co za seria ekipy Urbana
Zespół Jana Urbana coraz bliżej medalu, mistrzowie daleko od obrony.
Raków Częstochowa przegrał z Górnikiem Zabrze 0:1 po golu straconym w doliczonym czasie gry! Zespół Jana Urbana liczy się w grze o medal i puchary, obrońcy tytułu znaleźli się w poważnych opałach.

Fakt
Co za mecz Rakowa z Górnikiem! Zamieszanie z Kuciakiem, kopniak w twarz i gol w ostatnich sekundach
Raków Częstochowa w piątkowy wieczór zagrał va bank. Kilkanaście godzin wcześniej ogłosił transfer bramkarza, a później wystawił go w podstawowym składzie. Już w pierwszej połowie prawie opuścił boisko z czerwoną kartką. Wyręczył go po przerwie kolega z drużyny. Emocji w meczu z Górnikiem Zabrze nie brakowało.

Dziennik.pl
Górnik wskoczył na podium. Raków nie wygrał piątego meczu z rzędu
Ante Crnac w meczu z Górnikiem Zabrze miał trzy doskonałe okazje do strzelenia gola. Napastnik Rakowa Częstochowa tego wieczoru miał źle ustawiony celownik. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na drużynie Chorwata i mistrzowie Polski w 29. kolejce przegrali na własnym boisku 0:1. Górnik po piątkowym zwycięstwie awansował na trzecią pozycję i śmiało może myśleć o miejscu na podium na zakończenie sezonu. To byłaby wielka niespodzianka, bo przed sezonem nikt nie wymieniał zabrzan wśród kandydatów do medalu.