Michał Bator i Barbara Pawełczak zwyciężają w Wieluńskiej Pionie

4 miesięcy temu

Kolejne biegowe zwycięstwo na koncie Michała Batora. Zawodnik Wieluń Biega i Atelier Sportu Konopiska tym razem okazał się najszybszy w Wieluńskiej Pionie.

Na mecie Bator osiągnął czas 15.05 i wyprzedził Damiana Dyducha oraz Kamila Makosa, którzy także znaleźli się na podium. Czwarty był Mateusz Pawełczak, a pierwszą piątkę zamknął Damian Skupiński z Krzeczowa (Klub Biegacza Warta i Atelier Sportu). W czołowej dziesiątce znalazł się także m.in. Tomasz Juszczak z Niemierzyna (7. pozycja). Drugą dziesiątkę z kolei otworzył wielunianin Artur Jasiński.

Kategorię pań wygrała Barbara Pawełczak przed Arletą Matysiak i Oliwią Muszkiet z Działoszyna.

Najlepsi wśród mieszkańców gminy Wieluń okazali się Jasiński, Arkadiusz Gęsiak i Konrad Napieraj w grupie mężczyzn oraz Ewa Kotala, Aneta Kurzyńska i Anita Świtała w kategorii kobiet. Rywalizację drużynową wygrała ekipa Rajsport Active przed Wieluń Biega i Darsoft Running Team.

Przed biegiem głównym na starcie stanęły przedszkolaki oraz uczniowie podstawówek. W trakcie wydarzenia zbierano też fundusze na pomoc dla Franka Strózika. Zgromadzono 2420,01 zł.

Wyniki biegu głównego znajdziecie tutaj.