W sali sportowej w Pisarzowicach (gm. Kamienna Góra) realizowane są dziś (wtorek, 16 czerwca) Międzyszkolne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia, w których rywalizują drużyny z klas 3 i 4 szkół podstawowych z terenu powiatu kamiennogórskiego. Uczniowie mierzą się w konkurencjach opartych na Kartach Grabowskiego: Olimpijczyk — dynamiczny bieg z zadaniami matematycznymi i układaniem par działań z
wynikami.Prymus — szybkie liczenie trzech iloczynów i sumowanie ich w pamię
ci.Szeryf — gra na refleks, w której liczy się znajomość podzielności
liczb.Znajdź parę — zadanie na czas, wymagające dopasowania czarnych i czerwonych
kart.Krzyżak — precyzyjne dopasowywanie…