Laureaci wojewódzkiego etapu konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” zostali nagrodzeni podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.
Do I etapu konkursu mogły przystąpić sołectwa z terenu województwa podkarpackiego, które w latach 2010-2024 realizowały projekty finansowane ze środków Funduszu Sołeckiego lub w których Fundusz Sołecki stanowił wkład własny tym samym zwycięzca został nominowany do II etapu konkursu ogólnopolskiego, organizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Podczas gali zostały zaprezentowane projekty laureatów:
I miejsce – projekt pt. „Zagospodarowanie terenu wokół Wiejskiego Domu Kultury w Wydrnej” (Sołectwo Wydrna w Gminie Dydnia);
II miejsce – projekt pt. „Odpust kultury Lasowiackiej w Porębach Dymarskich (Sołectwo Poręby Dymarskie w Gminie Cmolas);
III miejsce – projekt pt. „Budowa ogólnodostępnej eko-altany wyposażonej w elementy małej architektury oraz przyjazne przyrodzie zagospodarowanie przestrzeni” (Sołectwo Liszna w Gminie Sanok).
Ponadto wyróżnienia od Wojewody Podkarpackiego otrzymały m.in. :
Sołectwo Suchorzów, Gmina Baranów Sandomierski za projekt „Doposażenie Centrum Kultury i Integracji w Suchorzewie”,
Sołectwo Żarówka, Gmina Radomyśl Wielki za projekt „Budowa altany pomiędzy kościołem a budynkiem OSP – Plac rekreacyjny „Świerkowy Zakątek”
Sołectwo Chorzelów, Gmina Mielec za projekt „Wykonanie utwardzenia terenu przed budynkiem komunalnym w miejscowości Chorzelów”
Sołectwo Przyłęk, Gmina Niwiska za projekt „Remont zaplecza kuchennego wraz z doposażeniem w remizie OSP Przyłęk”
Sołectwo Ostrowy Tuszowskie, Gmina Cmolas za projekt „Wykonanie brakującej i odnowienie istniejącej infrastruktury ścieżki edukacyjno-przyrodniczej „Po złoto na Górę” oraz tras rowerowych „Białe Góry” i „Diabli Kamień”
Celem konkursu jest aktywizacja społeczności wiejskiej na rzecz podejmowania inicjatyw, które służą wzmocnieniu wspólnoty i poprawie warunków życia na wsi oraz upowszechnieniu wiedzy i informacji na temat realizacji projektów sfinansowanych w ramach Funduszu Sołeckiego, prezentacji dobrych praktyk, wymianie doświadczeń oraz promocji wsi jako miejsca dobrego do życia i rozwoju społeczno-zawodowego.