Mielec: Sukcesy zawodników LKS Stal Mielec

leliwa.pl 1 tydzień temu

Na historycznym stadionie „Zwierzyniec” w Białymstoku odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski dla zawodników do lat 16. Udział w zawodach wzięło ponad 1000 zawodników rocznika 2009 i 2010 z ponad 250 klubów lekkoatletycznych z całej Polski.

Do mistrzostw kwalifikacje uzyskało dziewięciu młodych zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec, których występ można zaliczyć do bardzo udanych. Mieleccy lekkoatleci zdobyli cztery medale (dwa złote, srebrny i brązowy), tym samym zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej klubów, pokonując LKS Górnik Wałbrzych i KKL Stal Stalową Wolę.

Pierwszy medal ze złotego kruszcu wywalczył w rzucie młotem Szymon Kiciński. Rzucając młot na odległość 48.84 podopieczny Ryszarda Jakubowskiego pokonał lidera krajowych tabel Franciszka Flisa.

Ze zdobycia „brązu” cieszyła się Weronika Kapustka. Jedna z najmłodszych uczestniczek konkursu rzutu młotem uzyskała w najlepszej próbie odległość 46.66.

Srebrny medal do kompletu dorzuciła Martyna Machała. Trenująca pod okiem Agnieszki Torby i Stanisława Zioło mielczanka na mecie zameldowała się z wynikiem 1:36.3.

W biegu na 600m chłopców Gabriel Borawski uplasował się na 18 miejscu z czasem 1:29.56, a w konkursie pchnięcia kulą 12 miejsce wywalczył Kacper Kocoł uzyskując odległość 12.30.

Drugi złoty medal dla klubu wywalczył Kordian Krężel, którego trenerem jest Marzena Kulig. Lider tabel w chodzie na 5000m ruszył mocno od startu i nie dając szans rywalom wygrał z czasem 28:03.59. Drugi przybył na metę Filip Wołczyk

Dystans 3000m najszybciej przemaszerowała Karolina Krawiec zajmując 10 miejsce z czasem 17:26.75, miejsce 14 z wynikiem 18:18.75 wywalczyła Gabriela Gajek.

W biegu na 1000m Adrian Tymuła wywalczył 13 miejsce z czasem 2:45.81 (rekord życiowy).

W klasyfikacji województw Podkarpacie zajęło 4 miejsce – zdobywając 10 medali (4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe).