Miłego złego początki. Legioniści za mocni

Reprezentantom Mławianki nie wiedzie się w rywalizacji z rezerwami klubów, których główne drużyny występują na poziomie ekstraklasy lub pierwszej ligi. Jesienią udało się w tych spotkaniach zdobyć zaledwie jeden punkt. Nic w tej kwestii nie zmienił sobotni bój z Legią II Warszawa.

Gospodarze sięgnęli po posiłki z ekstraklasy – od pierwszej minuty wystąpili bramkarz Cezary Miszta oraz napastnik Blaž Kramer. Obaj mieli duży udział w wygranej legionistów. Golkiper zatrzymał parokrotnie m.in. Mateusza Stryjewskiego, Natomiast atakujący ze Słowenii zaliczył jedno z trafień.

Spotkanie zaczęło się jednak kapitalnie dla podopiecznych Piotra Rzepki. Sprytny wyrzutu z autu Mateusza Markowicza, kapitalne podanie Michała Stryjewskiego, a Joao Odillon znalazł się sam przed bramkarzem. Mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie.

Niestety czterdzieści sekund później był już remis. Dalekie podanie odnalazło wybiegającego na czystą pozycję Szymona Grączewskiego. Ten uderzeniem z woleja pokonał Piotra Piotrowskiego.

W pierwszej połowie nie brakowało kolejnych sytuacji strzeleckich. Miszta wybronił m.in. dwa uderzenia młodszego z braci Stryjewskich. Natomiast w ostatniej akcji pierwszej odsłony Odillon główkował minimalnie obok słupka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Trzy gole Legii

Skuteczniejsi w ofensywie okazali się legioniści. W 23. minucie Kramer wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Natomiast po zmianie stron bramkarz Mławianki nie zdołał jeszcze zatrzymać Rafała Maciejewskiego oraz ponownie Grączewskiego.

Był karny?

W ostatecznym rozrachunku nasi zawodnicy polegli aż 1:4. Kto wie jakby potoczyła się rywalizacja, gdyby arbiter dostrzegł w 61. minucie, w polu karnym Legii, faul na Odillonie. Nasz napastnik uprzedził obrońcę. Po interwencji defensora padł na murawę. Sędzia zagwizdał, ale uznał, iż atakujący z Afryki symulował. Pokazał mu żółtą kartkę.

Legia II Warszawa – Mławianka Mława 4:1 (2:1)
Mławianka: Piotrowski – Markowicz (60. Rutkowski), M. Rogalski, Komorowski, Skudynowski, Kostyk (68. Karol) Wybrańczyk,. Tworek (60. Sobotka), Mat. Stryjewski, Mich. Stryjewski, Odillon (79. Kopacz)
Pozostałe wyniki XXV kolejki (22-23 kwietnia): Jagiellonia II – Błonianka 0:1, Legionovia – Pogoń 1:1, Unia – Pelikan 2:1, ŁKS II – Lechia 2:0, Concordia – Sokół 2:0, Olimpia – Ursus 2:0, Pilica – Broń 3:1, Warta – Świt 1:2

18. Ursus Warszawa 25 17 29:57

XXVI kolejka (29-30 kwietnia): Błonianka – Legia II, Mławianka – Warta (godz. 17), Świt – Pilica, Broń – Olimpia, Ursus – Concordia, Sokół – ŁKS II, Lechia – Unia, Pelikan – Legionovia, Pogoń- Jagiellonia II

Klasyfikacja strzelców: 17 – Mateusz Stryjewski (Mławianka), 16 – Szymon Wiejak (Legionovia), 14 – Jean Sarmiento (Pogoń), Michał Stryjewski (Mławianka), Joao Odillon (Mławianka)

Fot: Bogdan Jakubowski