Miliony złotych na remont pomnika na Górze św. Anny. A amfiteatr? Jest warunek

3 godzin temu

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział remont Pomnika Czynu Powstańczego i placu przed pomnikiem w miejscowości Góra Świętej Anny. – Mamy zabezpieczone 16 mln zł na ten cel – poinformował.

– W pierwszej kolejności chodzi o sam pomnik, czyli miejsce pamięci. A w następnym etapie o remont amfiteatru – wskazał, pytany o odnowę całego kompleksu.

Góra Świętej Anny – ma być remont pomnika. A amfiteatr? „Potrzebny plan wydarzeń”

Wicepremier zaznaczył, iż modernizacja amfiteatru będzie uzależniona m.in. od przygotowania odpowiedniego programu wydarzeń, które mogłyby odbywać się w tym miejscu.

– Inwestycja będzie miała głęboki sens, jeżeli przez cały sezon będą organizowane w tej przestrzeni regularne wydarzenia – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lokalni samorządowcy zadeklarowali wsparcie w przygotowaniu kalendarza imprez oraz pomysłów na tchnienie życia w to miejsce. Czy amfiteatr doczeka się remontu? Na tę odpowiedź trzeba jeszcze poczekać – wszystko zależy od dalszych działań i przygotowania planu jego wykorzystania.

Obiekty od lat czekają na remont, a ich stan z roku na rok staje się coraz groszy. Zgodnie z zapowiedziami, Pomnik Czynu Powstańczego może zyskać nowy wygląd już w ciągu najbliższego roku.

Narodowy Dzień Powstań Śląskich obchodzono 20 czerwca. Z tej okazji na Górze św. Anny odbyły się uroczyste obchody.

***

Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania

Idź do oryginalnego materiału