Mistrzostwa Polonii u Ferdynanda

Mistrzostwa Polonii zostały rozegrane w niedzielę, 7 kwietnia w parafii św. Ferdynanda w Chicago i wzięło w nich udział 47 szachistów.

Zawody szachowe zostały rozegrane systemem szwajcarskim, 7 rund, czas do namysłu 20 min. Udział wzięło w 47 szachistów, z czego większość to dzieci i młodzież. W turnieju wziął udział również konsul Michał Arciszewski, który zajął ex aequo 4 miejsce w kat. open.

Mistrzem Polonii został Wojciech Giemza (ranking 1932), który powtórzył swój sukces sprzed 6 lat. Zwycięzca z ubiegłego roku Maciej Jakubowski zajął 2 miejsce. Wśród pan zwyciężyła Agata Musiał powtarzając swój sukces z zeszłego roku.

Organizatorem zawodów był klub szachowy ZNP “Hetman” i Polonia for Poland.

Sędzią zawodów był Bogusław Niemczewski, a sponsorem firma Optros Property Solution.