Mistrzostwa Polski. Opolski pływak z trzema srebrami, a maratończyk z brązem

2 tygodni temu

W pierwszym przypadku chodzi o Dawida Wiekierę, który rywalizował podczas Mistrzostw Polski w kat. Open i Młodzieżowców. Opolanin w Lublinie drugie lokaty zajmował za każdym razem w swoim koronnym stylu klasycznym. Drugi był na 50 m z czasem 27.68 sekundy, na dwa razy dłuższym dystansie z wynikiem 1:01.26 oraz na 200m z czasem 2:11.88.

W „pierwszej dziesiątce” zmagania zakończył także jego kolega klubowy Paweł Juraszek, który był szósty stylem dowolnym na 50 m (22.32). A taką samą pozycje na 200 m grzbietem zajęła Julia Jaśkowska (2:21.09).

Wyniki wywalczone prze Wiekierę pozwoliły opolanom na 17. miejsce w klasyfikacji generalnej. W zawodach triumfował AZS AWF Katowice przed MKP Szczecin i MKS-em Juvenią Wrocław.

Wszystkie wyniki TUTAJ.

Natomiast w przypadku maratończyka to mowa tu o Kamilu Karbowiaku, który brąz zdobył podczas krajowego czempionatu w Łodzi. Na metę przybiegł bowiem trzeci z czasem 2:18.25 sekundy. Silny wiatr i temperatura nie pozwoliły mu na uzyskanie minimum na igrzyska w Paryżu, zresztą tak jak i rywalom, ale też nasz zawodnik zdobył cenne punkty do rankingu.