Mistrzostwa powiatu w szczypiorniaku

1 miesiąc temu

Uczniowie trzech szkół ponadpodstawowych, tj. Liceum Ogólnokształcącego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespołu Szkół z Oławy spotkali się 19 marca w hali OCKF na turnieju o mistrzostwo powiatu organizowanym przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy

W składach reprezentacyjnych oławskich szkół znalazło się wielu uczniów/zawodników na co dzień trenujących piłkę ręczną w klubie prowadzonym przez Panów Roberta i Tomasza Padula. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, którym można było tego dnia się zachwycać. Bardzo dużo emocji dostarczył mecz decydujący o triumfie w zawodach pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie. Goniący wynik zawodnicy CKZiU 90 sekund przed końcem spotkania doprowadzili do remisu po rzucie karnym, a sprawca rzutu karnego-zawodnik LO odesłany został na 2 minutową karę. Oznaczało to grę w przewadze dla CKZiU. W ostatniej minucie posiadający piłkę zawodnicy CKZiU stworzyli dogodną sytuację do rzutu z lewego skrzydła. Niestety piłka odbiła się od słupka i trafiła do rąk zawodników LO, którzy wyprowadzili zabójczą kontrę zdobywając zwycięską bramkę 2 sekundy przed końcową syreną i ustalając wynik na 18:17.

Zwycięski zespół LO Oława wystąpił w składzie:

Kamil Baranowski, Adrian Burtan, Igor Bielenda, Wojtek Biela, Adam Chrząstowski, Gracjan Kosecki, Daniel Kudela, Jakub Kudela, Michał Łabowski, Błażej Szpineta, Tobiasz Świeżko pod opieką Bogdana Piotrowskiego

• III miejsce: ZS Oława

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami. Całość turnieju została sfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Oławie