Mistrzowie kickboxingu

rc.fm 1 miesiąc temu

Filip Sójka z Center-Team Odolanów i Respect Team Ostrów ze złotem, a Maksymilian Klein z Kick-Boxing Club Poprawa z brązem. Reprezentanci klubów z naszego regionu z sukcesami wrócili z zakończonych w weekend w Budapeszcie Mistrzostw Świata Juniorów w Kickboxingu.

Filip Sójka pochodzi z miejscowości Bielawy koło Gołuchowa. Kicboxing trenuje pod okiem trenerów Tomasza Sroki w Center-Team Odolanów oraz Michała Grzesiaka w Respect Team Ostrów. Na Mistrzostwa Świata Juniorów do Budapesztu jechał po wcześniejszym wygraniu zawodów rangi Pucharu Świata. W stolicy Węgier potwierdził swój potencjał. W walce półfinałowej pokonał reprezentanta Francji, w trzeciej rundzie odwracając losy rywalizacji. W finale wygrał z zawodnikiem z Turcji jednogłośnie na punkty i został mistrzem świata w kategorii -81 kg junior starszy w formule K1.

Brązowy krążek wywalczył ostrowianin, trenujący w Kick-Boxing Club Poprawa pod okiem trenera Radosława Radomskiego, Maksymilian Klein, który startował w kategorii -75 kg junior młodszy U16. W półfinale głosami sędziów 2:1 przegrał z Ukraińcem Danielem Tymchukiem, późniejszym złotym medalistą.
Inni zawodnicy Kick-Boxing Club Poprawa zajęli miejsca za podium. Piąty w kategorii -63,5 g junior starszy U18 był Filip Śronek z Krotoszyna, a Marcin Raszewski z Radłowa dziewiąty w kategorii -67 kg junior starszy U18.

na fot.: Od lewej: Maksymilian Klein, Filip Sójka oraz Marcin Raszewski.