Mistrzowie z Ostrowa

rc.fm 2 tygodni temu

Drużyna III Liceum Ogólnokształcącego z Ostrowa wywalczyła tytuł mistrzów Wielkopolski w koszykówce chłopców szkół ponadpodstawowych. Finał wojewódzki, który we wtorek rozegrano w Nowym Tomyślu przebiegał pod dyktando ostrowian.

W półfinale III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie pokonało drużynę z Gniezna 73:50, a w finale wygrało z I LO z Poznania aż 79:43. Wysokie zwycięstwa szkoły z Ostrowa nie dziwią, wszak w reprezentacji III LO grają m.in. koszykarze na co dzień trenujący w Orlen Akademii Koszykówki BM Stali Ostrów, a niektórzy, mają za sobą choćby debiut na parkietach ekstraklasy. Do najlepszej piątki turnieju finałowego wybrani zostali dwaj zawodnicy III LO: Krzysztof Rozpędowski oraz Maksymilian Banasiak. Tytuł mistrzów Wielkopolski uprawnia zespół z Ostrowa do udziału w finale Mistrzostw Polski Szkół Ponadpodstawowych, który w czerwcu odbędzie się w Gorlicach.

na fot.: złota ekipa III LO z Ostrowa Wielkopolskiego