Mistrzynie Polski jak po swoje. Inauguracja sezonu z przytupem

Choć w Kaliszu narodziła się polska piłka ręczna, to jednak stolicą handballu pozostaje Lubin. Czterokrotne mistrzynie Polski bez większych przeszkód poradziły sobie z ekipą Energii Szczypiorno wygrywając pewnie i zasłużenie – 35:14.MVP meczu została Barbara Zima, bramkarka Zagłębia.

Miedziowe nie ukrywają, iż zgłaszają poważne aspiracje do zdobycia kolejnego złota mistrzostw Polski. Do stolicy polskiej miedzi przyjechała ekipa z miasta, w którym narodziła się piłka ręczna, z mocnym postanowieniem wywiezienia punktów. Lubinianki gwałtownie dały do zrozumienia rywalkom, iż na parkiecie rządzi królowa prowadząc do przerwy 17:7.

Po zmianie stron obraz gry kilka się zmienił. Gospodynie dalej grały swoje ciesząc się szczypiorniakiem. Dziesięć minut przed końcem wygrywały 29:11 a mecz ostatecznie zakończył się pewnym zwycięstwem 35:14.

MVP meczu: Barbara Zima (KGHM MKS Zagłębie)

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Energa Szczypiorno Kalisz 35:14 (17:7)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Jakubowska 6, Promis 2, Pankowska, Cavo 1, Guirassy, Grzyb 3, Janas 3, Przywara 3, Górna 2, Drabik 1, Weber 5, Fernandes 4, Matieli 1, Jureńczyk 4.

Energa Szczypiorno: Abramović, Osowska – Petroll, Sanches 1, Gjorgievska 2, Gliwińska 2, Kaczmarek 4, Czapracka 3, Trbović 2.