Wyjątkowa okazja, by na żywo zobaczyć ogólnopolskie zmaganie lekkoatletów w Ostrowie. Wszystko za sprawą Otwartych Mistrzostw Ostrowa Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce, jakie w sobotę odbędą się na stadionie przy ulicy Kusocińskiego. To pierwszy tego typu mityng lekkoatletyczny z udziałem sportowców z całej Polski na zmodernizowanym obiekcie. Rywalizować będą młodsze roczniki, a także starsi lekkoatleci, reprezentanci Polski czy medaliści mistrzostw kraju, o czym radiuCENTRUM opowiedział trener i prezes KS Stal LA Ostrów, Marek Walczak.
„To będzie wielkie święto lekkiej atletyki. Impreza całodniowa. Rozpocznie się o godzinie 11:30 konkurencjami dla dzieci w kategorii U12, U14 w biegach na 60 metrów, skoku w dal czy skoku wzwyż. W tym czasie ze względów logistycznych, a także bezpieczeństwa odbędzie się rzut oszczepem. Następnie będzie około półgodzinna przerwa i około 14:40 będzie oficjalne otwarcie imprezy i rozpocznie się ta główna część” – powiedział radiuCENTRUM Marek Walczak.
Wśród najbardziej znanych nazwisk pojawi się m.in. sprinter Łukasz Żok. Będą także reprezentanci KS Stal LA Ostrów. Zabraknie niestety kilku kontuzjowanych gwiazd ostrowskiej królowej sportu, a Dawid Grząka i Emilia Twardowska tego samego dnia w Opolu reprezentują Polskę w meczu międzypaństwowym do lat 23. Mimo wszystko, warto wybrać się w sobotę na Stadion przy ulicy Kusocińskiego, bo to historyczny moment, by w ogólnopolskim mityngu podziwiać na żywo lekkoatletów.

Autor:





![71. OKR w Ostrołęce dobiegł końca. Artyści z całego kraju zakończyli kilkudniowe zmagania [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/dsc05591.jpg)




![Francuzi na prowadzeniu w Pucharze Narodów LOTTO Strzegom Horse Trials. Sukces Pawła Warszawskiego w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Arthur-Duffort-FRA-GUEULE-DE-REVE-LW9_6613.jpg)









