MKS Kluczbork pokonał Ruch Zdzieszowice i zdobył wojewódzki Puchar Polski

4 miesięcy temu

MKS Kluczbork pokonał Ruch Zdzieszowice 3:0. Co nie powinno być wielkim zaskoczeniem. Zespół z Kluczborka występuje w 3. lidze, zaś drużyna ze Zdzieszowic gra o szczebel niżej. Co nie znaczy, iż ostateczni zwycięzcy dominowali przez cały mecz. Animusz pokazali dopiero pod koniec pierwszej połowy – wbijając przeciwnikom dwie bramki w dwie minuty.

W drugiej połowie MKS Kluczbork dołożył trzecie trafienie, pieczętując triumf. W ten sposób zespół sięgnął po swój pierwszy wojewódzki Puchar Polski. To daje klubowi prawo do gry w pucharze na poziomie centralnym. Do tego dochodzi czek na 40 tys. zł. Z kolei Ruch Zdzieszowice na otarcie łez otrzymał 10 tys. zł nagrody.

MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 3:0

Bramki: 1:0 D. Lewandowski – 40., 2:0 Nowak – 42., 3:0 Tuszyński – 72.

Ruch Zdzieszowice: Poźniak – Sotor, Szampera, Fedorowicz, Kosia-Fomba, Wilk – Stępień, Kiliński, Grek (89. Goshovskyy), Zapotoczny (72. Podborączyński) – Strzelecki (85. Damrat)

MKS Kluczbork: Osobiński – Napora (26. Nowak), Lechowicz, Trojanowski, Maj – Wienczek (80. Szota), Płonka, Neison, Tuszyński (84. Rachel), D. Lewandowski (87. Dachnowski) – Wojtyra (69. Zawada)

Żółte kartki: Osobiński, Płonka, Neison, Wojtyra