Mławianka ma lepsze rezerwy. Wieczfnianka na sześć

Niezwykle ważne zwycięstwo w kontekście walki o podium odnieśli reprezentanci drugiej ekipy Mławianki. Na boisku w Ostrołęce wykazali swoją wyższość nad „dwójką” tamtejszej Narwii. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się już w premierowej partii.

Decydująca akcja miała miejsce w 30. minucie. Celnym uderzeniem, już trzynastym w okresie popisał się Rafał Pacholec. Mławianie nie oddali już skromnej przewagi. Dowieźli do ostatniego gwizdka niezwykle cenne zwycięstwo. Triumf pozwolił wrócić ponownie na najniższy stopień ligowego podium.

Za to kibice drugiego z naszych beniaminków nie mają powodów do radości. Żak Szreńsk przegrał po raz dziewiąty z rzędu. Rozmiary przegranej w Pniewach udało się jedynie zmniejszyć. Dwa rzuty karne wykorzystał Bartosz Piórkowski, gola dorzucił Zbigniew Kalinowski.

W B-klasie drugie z rzędu zwycięstwo zanotowała Wieczfnianka. Pierwsza połowa należała do Sławomira Gołębiewskiego. Doświadczony pomocnik skompletował w zderzeniu z GKS-em Świercze dublet. Potem przyszedł czas na innych zawodników. Do siatki pocelowali kolejno Jakub Szempliński, Damian Nadratowski i Radosław Jankowski. Nie zabrakło także „samobója”.

Z kolei Tamka Dzierzgowo prowadziła do przerwy z rezerwami MKS-u Ciechanów. W 29. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Karol Rudziński. To okazało się za mało na zwycięstwo. W drugiej połowie strzelali już tylko ciechanowianie.

A-klasa
Narew II Ostrołęka – Mławianka II Mława 0:1 (0:1)
KS Pniewo – Żak Szreńsk 6:3 (3:1)

Pozostałe wyniki XVII kolejki (13-14 kwietnia): KS Wąsewo – Korona 2:1, GUKS Krasnosielc – Gladiator, GKS Łyse – Orzeł 2:3, GKS Pokrzywnica – FC Różan 0:8, Świt – Bartnik 2:2

14. Żak Szreńsk 17 4 19:68

XVIII kolejka (20-21 kwietnia): Korona – Narew II, Mławianka II – KS Pniewo (niedziela godz. 11), Żak – Świt (niedziela godz. 13), Bartnik – GKS Pokrzywnica, FC Różan – GKS Łyse, Orzeł – Krasnosielc, Gladiator – KS Wąsewo

B-klasa
Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna – GKS Świercze 6:0 (2:0)
MKS II Ciechanów – Tamka Dzierzgowo 2:1 (0:1)

Pozostałe wyniki XIII kolejki (13-14 kwietnia): Boruta – PAF II 0:1, Żbik II – Jutrzenka 3:2, Wkra Cieksyn – Orlęta 2:4, Opia II – Gryf 1:5

12. GKS Świercze 13 2 10:59

XIV kolejka (20-21 kwietnia): PAF II – Wieczfnianka (niedziela godz. 13), GKS Świercze – MKS II, Tamka – Opia II (sobota godz. 15), Gryf – Wkra, Orlęta – Żbik II, Jutrzenka – Boruta

Fot: Moja Ostrołęka