Kinga Szwajda i Emilia Olichwer z Młodzieżowego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica sięgnęły po złote medale podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w siatkówce plażowej w kategorii wiekowej U-12 i uzyskały awans do rozgrywek Mistrzostw Polski.

W najstarszej młodzieżowej kategorii wiekowej, czyli juniorkach – Oliwia Wacławik oraz Alicja Kuźmińska zdobyły z kolei wicemistrzostwo naszego województwa i także awans do rozgrywek Mistrzostw Polski. Warte odnotowania jest to, iż Alicja Kuźmińska zdobyła w każdej młodzieżowej kategorii wiekowej medal Mistrzostw Dolnego Śląska (brąz w młodziczkach, złoto w juniorkach młodszych oraz srebro w juniorkach).
W zmaganiach wzięły również udział pary Kaja Drapińska / Marii Nedochytana oraz Natasza Gierula / Martyna Kalińska. Obie drużyny startujące w rozgrywkach U-13 nie zakwalifikowały się jednak do kolejnego etapu.
– Ogromne brawa należą się dla naszych trenerów, którzy przygotowywali dziewczyny do rozgrywek siatkówki plażowej. To Kamil Nowak, Elżbieta Talarska i Michał Ornatowski. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne występy naszych dziewczyn – podsumowuje MKS Polonia Świdnica.
/MDvR, FOTO: MKS Polonia Świdnica/

2 godzin temu


![Skolim na Dniach Nadarzyna 2026: Wielki koncert i tłumy fanów na stadionie GOS [ZDJĘCIA]](https://static2.przegladregionalny.pl/data/articles/xga-4x3-skolim-na-dniach-nadarzyna-2026-wielki-koncert-i-tlumy-fanow-na-stadionie-gos-zdjecia-1782075010.jpg)












