Młodzi kolarze będą ścigać się blisko Ostrowa

2 godzin temu
Zdjęcie: Młodzi kolarze będą ścigać się blisko Ostrowa


W ostatni weekend czerwca Raszków ponownie stanie się stolicą młodzieżowego kolarstwa. W dniach 27-28 czerwca 2026 roku na terenie gminy odbędą się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Kolarstwie Szosowym, które zgromadzą młodych zawodników z całego kraju. Organizatorzy oraz służby apelują do mieszkańców i kierowców o zachowanie ostrożności i przygotowanie się na czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.

Najlepsi młodzi kolarze rywalizować będą w Raszkowie

Dwudniowa impreza sportowa rozegrana zostanie w różnych formułach. W sobotę, 27 czerwca, zawodnicy wystartują w jeździe indywidualnej na czas. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 13:00 na trasie Szczurawice – Raszków – Szczurawice. Uczniowie klas IV-V pokonają dystans 3 kilometrów, natomiast klasy VI-VIII zmierzą się na trasie liczącej 5 kilometrów.

Z kolei w niedzielę, 28 czerwca, odbędą się wyścigi ze startu wspólnego. Trasa poprowadzi przez Raszków, Skrzebową i Głogowę, a młodzi kolarze będą rywalizować na dystansach od 8 do 40 kilometrów, w zależności od kategorii wiekowej i płci.

Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Kolarstwie Szosowym od lat należą do najważniejszych wydarzeń kolarskich dla dzieci i młodzieży w kraju. Zawody nie tylko promują aktywność fizyczną, ale także pozwalają młodym sportowcom zdobywać cenne doświadczenie w rywalizacji na najwyższym poziomie.

Uwaga kierowcy! Będą zamknięcia dróg

W związku z organizacją wyścigu mieszkańcy oraz osoby przejeżdżające przez teren gminy Raszków muszą liczyć się z czasowymi ograniczeniami w ruchu.

Sobota, 27 czerwca 2026 r.

Droga na trasie Raszków – Szczurawice (w kierunku wysypiska odpadów) zostanie zamknięta od godziny 10:00.

Niedziela, 28 czerwca 2026 r.

Przed godziną 10:00 zamknięta zostanie trasa przebiegająca przez: Raszków (Rynek) – Moszczanka – Skrzebowa – Głogowa – Raszków.

Organizatorzy informują, iż ruch pojazdów będzie możliwy wyłącznie za końcem wyścigu, które oznaczać będzie jadący na końcu kolumny oznakowany samochód strażacki z napisem „KONIEC WYŚCIGU”.

Apel do mieszkańców

Służby zabezpieczające wydarzenie proszą wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów oraz strażaków. Trasa zawodów przebiegać będzie podobnie jak w poprzednich latach.

Organizatorzy przepraszają za wszelkie niedogodności i jednocześnie zachęcają mieszkańców do kibicowania młodym zawodnikom, którzy przez dwa dni będą walczyć o medale mistrzostw Polski na drogach gminy Raszków.

Idź do oryginalnego materiału