Młodzi lekkoatleci Unii Hrubieszów rywalizowali na Mistrzostwach Polski Młodzików [ZDJĘCIA]

W dniach 21 i 22 września 2024 r. w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików U16 – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. W Mistrzostwach rywalizowało ponad 1200 uczestników z rocznika 2009 – 2010, reprezentujących ponad 250 klubów. Wśród nich byli również podopieczni trenera Mirosława Kamienia z Unii Hrubieszów. Najwyższe miejsce zajęła Gabriela Tarnowska w chodzie na 3 km. Podopieczny trenera Piotra Kitlińskiego wywalczył medal srebrny.

Relacja startów reprezentantów Unii ze strony klubowej:

W niedzielę, drugim dniu Mistrzostw Polski Młodzików w Białymstoku wystartowała trójka naszych zawodników.

Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła Gabriela Tarnowska, która w chodzie na 3000 m zajęła 11 miejsce z czasem 17:30.45. Niestety nie był to moim zdaniem udany start (stres zwyciężył).

Po niej do rywalizacji przystąpiła Julia Czerwińska, która w biegu na 1000 m zajęła 31 miejsce z czasem 3:22.10. Do ostatniej dwusetki bieg był bardzo dobry, ale niestety później coś się zacięło.

Czytaj: Zmarł wybitny piłkarz Unii Hrubieszów – Piotr Paweł Pyszniak (1953 – 2024)

Jako ostatni z naszych zawodników do rywalizacji przystąpił Tomasz Aleksandrowicz, który w biegu na 1000m zajął 18 miejsce z czasem 2:47,71. Oczywiście zawsze można byłoby pobiec lepiej, ale i tak zrobił on bardzo duże wrażenie swoimi możliwościami.

Dla większości zawodników był to debiut w Mistrzostwach Polski i niestety emocje wzięły trochę górę nad ich możliwościami. Gratuluję im awansu i udziału w tak ważnych zawodach.

We wtorek kolejne zawody, tym razem w Hrubieszowie, gdzie odbędą się Otwarte Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce, przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zobacz: Artur Jabłoński ponownie wygrywa bieg górski na dystansie 100 km! [ZDJĘCIA]

Piotr Kitliński

– Bardzo dobry start Huberta Sobiesiaka podczas Mistrzostw Polski U16 w Białymstoku na dystansie 600 m. Po twardej walce zajmuje 2 miejsce i zdobywa srebrny medal oraz tytuł wice Mistrza Polski oraz drugi wynik w karierze – 1:23,82 min. Czas na krótki odpoczynek i witaj nowa kategorio wiekowo.

Pełne wyniki PZLA Mistrzostwa Polski U16. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, BIAŁYSTOK, 21 – 22 września 2024 →

Ksiądz Tomasz Szady i Katarzyna Falkowicz na podium. Drużyna Michała Kitlińskiego najlepsza w Polsce!

Chcesz podzielić się informacjami z Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego z Czytelnikami lubiehrubie? Prześlij info i zdjęcia na adres [email protected]