Młodzi siatkarze z „czwórki” awansowali na mistrzostwa polski dzieci

Siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie mają kolejne powody do radości. Aż cztery drużyny z łukowskiej „Czwórki” walczyły o medale na szczeblu wojewódzkim, a dwie z nich wywalczyły awans na Mistrzostwa Polski.

W kategorii klas czwartych: Adam Kołodziej i Marcel Antolak zdobyli złoty medal, wygrywając wszystkie mecze. Tym samym czwarty rok z rzędu młodzi sportowcy zagrają w Mistrzostwach Polski Kinder Joy of Moving.

Znakomicie spisali się także chłopcy z klas piątych, którzy awansowali na Mistrzostwa Polski. Drużyna w składzie Alan Grzyb, Adam Mądry, Antoni Strzelczak i Kamil Stępniewski wywalczyli 3. miejsce.

Turniej finałowy Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 27-30 czerwca 2024r. w Katowicach.

Wśród uczniów z klas czwartych dobrze spisali się również Kacper Mazurek i Mateusz Czubaszek, zajmując 5. miejsce w województwie i pokonując wiele mocnych drużyn, zdobywając tym samym kolejne doświadczenia na przyszły rok.

W zawodach brała udział również drużyna dziewcząt w składzie: Karolina Murawska, Natalia Bryła w kategorii klas czwartych. Im również, mimo ogromnego zaangażowania, nie udało się awansować do mistrzostw Polski.

Młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie trenują pod okiem pani Katarzyny Nowickiej i pana Jakuba Ostrowskiego.