Młodzież Lidera w formie

2 tygodni temu

Kolejny fantastyczny weekend swarzędzkiej koszykówki za nami. W Toruniu kadetki do lat 15 trenerów Andrzeja Śniadka i Marcina Madanowskiego rywalizowały w półfinale mistrzostw Polski. Pierwszego dnia Liderki pokonały po zaciętym meczu MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 44:35. Trenerzy bardzo dobrze przygotowali taktycznie zespół do rywalizacji, a zawodniczki umiejętnie realizowały założenia, i przede wszystkim fantastycznie broniły. Drugiego dnia również dobrą obroną swarzędzanki pokonały UKS Huragan Wołomin 50:42. – Nasza drużyna w większości składa się z rok młodszych zawodniczek, dla których już sam udział w półfinale był wielkim osiągnięciem – mówi Marcin Madanowski, prezes i trener klubu.

Dwa zwycięstwa w półfinale stawiały Lidera w dobrej sytuacji przed ostatnim dniem rywalizacji. W niedzielę w pierwszym meczu Wołomin pokonał Głuchołazy, co dało Liderkom awans do finału mistrzostw Polski już przed meczem z gospodyniami z Torunia. W nim Liderki uległy MKKS Katarzynkom 44:71, ale awansowały z drugiego miejsca. – Jest to przeogromny sukces tej drużyny. Celem zespołu był awans do rozgrywek strefowych, a tutaj udało się awansować do ćwierćfinału, półfinału i ostatecznie do wielkiego finału, w którym zagra osiem najlepszych drużyn w Polsce – dodaje szkoleniowiec. Finał mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 22-26 maja w Gdyni.

Świetnie sobie radzą również młodziczki Starsze do lat 13. Zespół trener Marty Urbaniak rywalizował w Gorzowie w ćwierćfinale mistrzostw Polski. – Liderki w pierwszym meczu pokazały swoją siłę i wysoko pokonały MOSiR Bochnia 109:35. Już wtedy można było stwierdzić, iż sobotnie spotkanie z gospodyniami z ENEA AZS AJP Gorzów będzie meczem o pierwsze miejsce w turnieju. Swarzędzanki dobrze rozpoczęły i prowadziły przez całą pierwszą połowę, a na przerwę schodziły przy wyniku 39:28. Niestety, kiepsko zaczęły trzecią kwartę i pozwoliły rywalkom wrócić do meczu. Doping obydwu grup kibiców był fantastyczny i mocno wspierał obie drużyny. W czwartej kwarcie emocje sięgnęły zenitu relacjonuje prezes.

– W 36 minucie gorzowianki wyszły na prowadzenie 66:65, ale prowadziły dokładnie 9 sekund, gdyż szybkim koszem odpowiedziała Iga Nitschke. Liderki niesione dopingiem zdobyły kolejne 11 punktów i wygrały 77:68. Ostatniego dnia swarzędzanki wysoko pokonały TRS Siła Ustroń 107:43 i zajęły pierwsze miejsce w ćwierćfinale, a wysokość zwycięstw pozwoliła na rozstawienie do losowania z pierwszego koszyka – dodaje. Półfinały odbędą się w dniach 10-12 maja, Liderki zagrają we Wrocławiu, gdzie zmierzą się z tamtejszą Ślęzą, MUKS Bydgoszcz oraz MKS MOS Katowice. – Jest to wielki sukces zespołu Marty Urbaniak, który jak burza przeszedł zarówno rozgrywki strefowe i ćwierćfinałowe – podsumowuje Marcin Madanowski.